19 Mayıs 2022

Diş Ağrısını Geçiren Doğal Çözüm Yöntemleri

0 0
2 min read

Portrait of young woman with toothache

0 0

Şiddetli Diş Ağrısı Tedavisi İçin İyi Gelen Bitkisel Öneriler
Genellikle geceleri başlayan diş ağrısı çok şiddetli olabiliyor. Apseli diş veya normal diş ağrılarını geçirmek için bazı bitkisel tedavi yöntemleri bulunuyor, en etkili ve diş ağrısına iyi gelen doğal tedavi yöntemi tuzlu, sirkeli su ağız gargarasıdır ve ağrıları geçici olarak keser;

Diş Ağrısına İyi Gelen Ağız Gargarası Tedavi Yöntemi: Yarısı su dolu bir çay bardağı içerisine 3/1 oranında sirke ve yarım çay kaşığı tuz ilave edin. Ardından güzelce karıştırıp ağrılı olan bölgede gargara yapın. Sirke içerisinde bulunan asetik asit diş ağrısına iyi gelir ve o bölgede lokal uyuşma sağlar.

Yukarıdaki diş ağrısına iyi gelen yöntemi evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz ve ayrıca evde diş ağrısı tedavisi için diğer öneriler;

Diş Ağrısına İyi Gelen Bitkiler İle Evde Tedavi Önerileri
Diş ağrısı nasıl geçer sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan diğeri de evde bulunan bitkisel ürünlerle diş ağrısı tedavisine başlamaktır. Diş ağrısına iyi gelen bitkiler ağrıları azaltır, lokal uyuşma sağlar fakat ağrıları tamamen ortadan kaldırmaz.

Karanfil İle Diş Ağrısı Nasıl Geçer: Karanfil eugenol içerir ve doğal antiseptik içeren bitkiler arasındadır. Dişte uyuşma sağlayarak şiddetli diş ağrılarını geçirir. Direk dişin üzerine karanfil koyabilirsiniz veya 10 adet karanfili ezin ve üzerine su ilave edin. Karanfilin suya tam özünü bırakması için biraz bekleyin ve süzdükten sonra gargara yapın. Aktarda satılan karanfil yağını da diş ağrılarını geçirmek için kullanabilirsiniz.

Diş Ağrısına Sarımsak: Diş ağrısına iyi gelen bitkiler arasında olan sarımsak, antibiyotik ve antiseptik etkileri ile diş ağrılarını hafifletir. 1 adet sarımsağı ikiye bölün ve ağrı olan bölgeye uygulayın.

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici İlaç İsimleri
Diş doktoruna görünmeden kesinlikle antibiyotik veya ilaç kullanmayınız. Arvales diş ağrıları için kullanılmakta ve Amoklavin, Apranax Forte diş ağrısı tedavisinde etkilidir.

Şunu unutmayalım ki diş ağrısı rahatsızlığından tamamen kurtulmak için uzman diş hekimi yardımı almalı ve tedavi sürecine başlanmalıdır. Asla doktora sormadan antibiyotik kullanmayınız. Apseli diş ağrıları normal diş ağrısına nazaran daha tehlikelidir ve yapacağınız sıcak veya soğuk kompres apseyi büyütebilir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

More Stories

0 0
4 min read
0 0
5 min read

Bir cevap yazın