17 Mayıs 2022

Diş Telleri ve Çeşitleri

0 0
2 min read
0 0

Dişlerdeki diziliş problemlerini %100 düzeltme işleviyle kullanılan diş telleri, günümüzde ortodontik problemlerin giderilmesi için en çok kullanılan yöntemdir. Eğer dişlerinizde yamukluk, çapraşıklık, çarpıklık, aralık, derin örtülü kapanış gibi problemler varsa diş telleri ile ömür boyu bir çözüme kavuşabilirsiniz. Ortodonti tedavisi olarak mükemmel dişlere kavuşabilirsiniz.

Diş Teli Çeşitleri

İlk zamanlar yalnızca metal diş teli olarak hayatımıza ve diş hekimliği alanına giren diş telleri günümüzde bir çok diş teli çeşitleri ile devam etmektedir. Bu diş teli çeşitlerinin hepsinin işlevi aynı olmakla birlikte hastanın maddi ve sosyal yaşantısına göre karar verme süreciyle ilgilidir.

Metal Diş Teli

Geleneksel ve en çok kullanılan diş telidir. Ortodonti tedavinin en çok tercih edilen yöntemidir. En ekonomik diş teli olmasıyla tercih edilme oranı yükselmiştir. Bu sebeple hastalar eğer estetik ve maddi kaygıları konusunda; maddi olana önem veriyorsa metal diş teli tercih etmektedir. Eğer estetik açıdan kaygıları ağır basıyorsa genelde diğer diş tellerine ağırlık vermektedir.

Porselen Diş Teli

Metal diş teline göre daha az göze görünen diş teli olan porselen diş teli, özellikle ortodonti tedavisi için geç kalmış, 20 yaşlardan sonraki hastaların tercihidir. Porselen diş telleri, Metal diş teline göre daha hassas oldukları için dikkatli kullanım gerektirmektedir.

Lingual Diş Teli

Yetişkin diş teli olarak bilinen Lingual braketler, dişlerin ön kısmına değil, içten, dişlerin arka tarafına takılan diş teli çeşididir.

Şeffaf Diş Teli

Telsiz ortodonti olarak da tabir edilen bu yöntem en estetik diş teli tedavisidir.

Dentataşehir ortodonti uzmanları, tüm diş teli çeşitleri konusunda uzmanlaşmış hekimlerdir. Hastanın estetik ve maddi açıdan karar vermesi için hastalara fiyatlarıyla birlikte bilgilendirme yapılmaktadır. Hasta kendine en uygun olan diş teli çeşitlerine karar vererek diş teli tedavisine başlanmaktadır. Unutmayın; diş teli tedavisi uzun bir süreçtir. Bu sebeple bu uzun süreçte kullanacağınız diş teli çeşidine karar vermek çok önemlidir.

Kaynak: www.dentatasehir.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın