5 Mart 2021

Doğal buklelere sahip olma yolları

Saçlarınıza zarar veren ağır işlemlere gerek kalmadan doğal ve kalıcı buklelere sahip olabilirsiniz.<br />
0 0

Saçınızın doğal ve güzel buklelere sahip olabilmesi için ağır kimyasallara ya da ağır şekillendirme işlemlerine ihtiyacınız yok. Size önereceğimiz basit ve etkili önerilerle saçlarınızı doğal bir olacak şekillendirebileceksiniz.

 

Nemli saçınızı taradıktan sonra yumuşak formüllü bir köpüğünü saçlarınıza uygulayın. Ardından saçlarınızı rulo halinde toplayın. Ertesi gün saçlarınızı açtığınızda dalgalı bir modele kavuşmuş olacaksınız.

 

 

Maşa kullanmadan saçlarınızın maşalı gibi durmasını istiyorsanız bu yöntem tam size göre. Sadece saç bandına ihtiyacınız var. Saç bandını kafanızın ortasına yerleştirin ve saçınızın yüzünüze düşen kısımlarını önden başlayarak rulo şeklinde saç bandının içine sokun. Bu işlemi tüm saçlar için tekrar edin. Bir gece bu şekilde saçınızı bekletin ve ertesi gün bandı çıkardığınızda maşayla şekil verilmiş saçlara sahip olacaksınız.

 

 

Dalgalı saçlara kavuşmanın bir diğer yolu saçlarınızı parçalara ayırıp rulo halinde sarmanız ve tel tokayla tutturmanız. Bu yöntemdeki ince detaylardan birisi saçlarınızın kuru olması ve saç şekillendiricisi kullanıyor olmanız. Saç spreyleri ya da sert formüllü köpükler işe yarayabilir.

 

 

Tesadüfen öğrenilen en eski saça şekil verme yöntemi örgü… Saçlarınıza küçük ya da iri dalgalar vermek istiyorsanız saçlarınızı buna göre örmelisiniz. Nemli saçlarınızı iri dalgalar için geniş bir şekilde örün ve mümkünse ertesi gün açın. Küçük kıvrımlar istiyorsanız saçlarınızı minik minik örmelisiniz. Ertesi gün kabarık ve dalga dalga saçlara kavuşacaksınız.

 

 

Saçlarınıza dalga vermenin diğer yöntemi üç parçaya ayırıp rulo yapıp spreylemek ve çok bekletmeye gerek kalmadan açmak. Saçlarınıza iki yandan ve 1 tepeden olmak üzere 3 mini topuz yapın. Ardından bu topuzları saç spreyiyle spreyleyin. Çok beklemeden saçlarınızı açabilir ve dalgalara elinizle şekil verebilirsiniz.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın