16 Mayıs 2022

Doğal Burun Estetiği

0 0
3 min read
0 0

Burun estetiği söz konusu olduğunda doğallık vurgusunun önemli olduğu gerçeğini yadsıyamayız. Burunlarından memnun olmayan diğer bir deyişle burun şekli farklılaşırsa kendini daha iyi hissedecek olanların çoğalması doğal burun estetiği ameliyatlarına gösterilen ilgiyi de arttırıyor.

 

Her ne kadar hayallerindeki burun şekline kavuşmak isteyen kişilerin doğal burun görünümüne kavuşmalarının önemi ile ilgili yapılan açıklamalar geçici bir hayal kırıklığı yaratabilse de rinoplasti ameliyatları sonrası elde edilen sonuçlar onları mutlu ediyor.  Peki nedir “doğal burun estetiği”; gelin kısaca üzerinden geçelim…

 

 

Doğal Burun Estetiği Nedir?

 

Doğal burun estetiği; burnunda doğuştan ya da sonradan oluşan şekil bozuklukları olan; nefes almayı zorlaştıran fiziksel sorunları bulunan ya da burun görünümünden memnun olmayan hastalara uygulanan burun estetiği ameliyatlarının; kişiye özel kurgulanıp kişinin yüz hatlarına en çok uyacak burnun yapılarak operasyon sonrası kişinin doğallığının bozulmamasını sağlayan burun estetiği operasyonu olarak tanımlanabilir.

 

Burun estetiği operasyonlarının başarı kriterlerinden biri olarak kabul edilen doğallığın sağlanması için operasyon öncesi süreçte yapılan tüm çalışmaların titiz bir şekilde yapılması gerekir. Hastalara detaylı yüz analizi yapılmadan; diğer bir deyişle elmacık kemiklerinin konumu; burun dudak arası mesafe, kaş ve çene yapısı gibi hususlar incelenmeden gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatları sonrası elde edilen sonuçlar oldukça yapay olacaktır.

 

Kim burun estetiği yaptırdıktan sonra; burnunun “Ben estetik operasyonun bir eseriyim!” diye bağırmasını ister ki? Herkesin estetik operasyon yaptırıldığını anlaması bu operasyonun başarısızlığının en büyük kanıtları arasında yer alır. Operasyon sonrası kişi kendini rahat hissedemez ve öz güveni yükseleceği yerde sosyal hayattan soyutlanabilir.

 

 

Doğal burun estetiği operasyonlarından sonra;

 

Burun estetiği yapılan kişilerin yüz ifadeleri kesinlikle bozulmaz. Yüzlerinde bir değişim olduğu onu tanıyan kişiler tarafından fark edilebilir ancak değişimin tam olarak ne olduğu adlandırılamaz.

 

Hastaların beklentileri fazlasıyla karşılanır. Solunum problemleri varsa ortadan kalkar; yoksa yeni sorunlar oluşmaz.

 

Aldıkları iltifatlar çoğalır; çünkü görünümlerinde pozitif bir değişim söz konusudur. Fakat bu iltifatlar burunları özelinde yoğunlaşmaz. Yüzlerinde olumlu bir değişim vardır ve görünümleri aynaya baktıklarında kendilerini fazlasıyla memnun eder.

 

Doğal Burun Estetiği Uzmanlık İster

 

Burun estetiği operasyonları doğası gereği zorlu ve karmaşıktır. Deneyim ve uzmanlık bu operasyonların olmazsa olmazıdır. Her rinoplasti operasyonu hastaya, hastanın beklentilerine, hayat tarzına, kişiliğine ve elbette hastanın yüzüne göre özel olarak planlanmalıdır. Açık ya da kapalı rinoplasti operasyonlarında uzman olan kişilerin gerçekleştirdiği operasyonların başarılı olma olasılığı çok daha yüksektir. Çünkü ameliyat sırasında değişen dinamiklere anında ayak uydurulması gerekebilir.

 

Doğal burun estetiği başarılı bir şekilde gerçekleştiği zaman değişen güzellik algılarından etkilenmeyen ve her daim kabul gören bir eser ortaya çıkarılır. Güzelliğin ahenkle özdeşleşmesi, doğal burun estetiği operasyonlarının en büyük avantajları arasında yer alır. Yüze en çok yakışan ve yüz ifadesini bütünleyen yeni burun şekilleriyle hastalar aynaya her baktıklarında yaptıkları seçimin doğruluğunu yeniden anlarlar.

 

Kaynak: https://www.erdalsakalli.com/rinoplasti-burun-estetigi/dogal-burun-estetigi-nedir/

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın