Doğal Ürünlerin Tüketiciler İçin Önemi

18 Ağustos 2017 Cuma, 12:44

Doğal ürünlerin tüketiciler için öneminden bahsetmeden evvel doğal ürün nedir, doğal ürün yetiştirme ve doğal ürüne erişme aşamaları nelerdir. Bunlardan bahsetmekte fayda olmaktadır.

Doğal ürün; doğal ürün denilince akla hem hayvansal gıdalar hem de bitkisel gıdalar gelmelidir. Ya doğadan kendiliğinden var olmalı ya da üretim ve yetiştirme aşamalarında tamamen organik olan besinler ve gübreler kullanılmalıdır. Bu şekilde yetiştirilen ürünler doğal ürünler olmaktadır.

Bitkileri, hayvanları, insanları korumak dahası toprağın verimliliğini artırmak için organik tarım yapılmalı ve neticesinde hiçbir şeye zarar vermeden büyüyen ve içinde kimyasal madde barındırmayan doğal ürünler elde edilmelidir.

Tarım ürünlerinin üretim aşamalarında kullanılan kimyasal maddelerin insan ve topluma vermiş olduğu zarar zaman içinde arttığından kimyasal maddeler yerine organik gübre kullanımının yaygınlaşması ile doğal ürünler üretilmeli buda insanlara faydalı olmaktadır.

Doğal Ürünlerin Faydaları

Doğal ürünlerin toplum için göz ardı edilemeyen birçok faydası vardır. Bazılarını sizler için sıralayalım.

  • Sağlıklı olan doğal ürünler toplanma işleminde kısa bir süre paketlendiklerinden kalitesini bozmadan besin değerini kaybetmeden hızlı bir şekilde tüketici ile buluşmaktadır.
  • Doğal ürünlerin üretilmesi diğer besinlerin üretilmesinde kullanılan kimyasal maddeler gibi çevre kirliliğine neden olmamaktadır.

  • Organik üretim ile yerel su kaynakları kirletilmemiş olur. Bu da ülke ekonomisi için çok karlı bir durumdur.
  • Doğal ürünlerin en büyük faydası ise diğer besinler gibi katkı maddesi içermemesidir. Bu sayede insan bedenin de tahribatlara yol açan hastalıklara meydan vermiyor.
  • Bunun yanı sıra piyasada kötü niyetli kişilerin varlığı ile insanların ürünlere olan güvenini sarsılmış iken doğal ürünlerin piyasaya kazandırılması ile insanlar tarafından çok tercih edilmektedir.
  • Organik olan ürünler ekim aşamasından paketlenmesine kadar tamamen kimyasal maddelerden arındırılmış şekilde hazırlanmaktadır.

Biraz da sitemizde yer alan doğal ürünlerden bahsedelim:

Doğal sebze ve meyveler, süt ve süt ürünleri, organik yumurta, tamamen organik domates ve biber salçası, ev yapımı hiçbir kimyasal maddeye maruz kalmamış reçel, aynı zamanda diyabet hastaları içinse özel yapım reçeller mevcuttur. Bunun dışında ev yapımı üzüm ve elma sirkesi, yapım sürecini tertemiz tamamlamış ev tarhanası, temiz hava dâhilinde kurutulmuş sebzeler, kurutma aşaması sağlıklı koşullarda gerçekleştirilmiş bitkiler ile tüketilmeye hazır olan bitki çayları, tamamen organik üretilen buğdaydan elde edilen unlar ile yapılan hamur işleri, ekmekler. Aynı zamanda tuz tüketiminde bulunamayan bireyler içinde tuzsuz hamur işleri satışlarımız mevcuttur.

Sağlığından ve besin kalitesinden ödün vermeden üretilen tamamen insanı düşünerek onların sağlığı için dikkat içerisinde üretimi tamamlanan ürünlerdir. Aynı zamanda çevreyi kirletmediğinden satış sürecine geçmesi doğa için önemli olduğundan insanlar tarafından son zamanlarda tüketiminde oldukça artış yaşanmıştır.

Sizlerde besin değerinden bir şey kaybetmeden taze bir şekilde bu besinlerden tüketmek isterseniz sitemizi ziyarette bulunabilirsiniz.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...