Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır?

05 Mart 2017 Pazar, 19:49

Saçlarınızı boyatmadan ve herhangi bir kimyasal işlem yapmadan renklerini açabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik bunu yaparken saçlarınız zarar görmeyecek hatta doğal yöntemleri tercih ettiğiniz için saçlarınıza bitkisel bakım da yapmış olacaksınız. Saç renkleri açık kumral olan kişiler istese de istemese de zaten yaz aylarında güneşinde etkisiyle beş tona kadar açılabiliyor. Fakat saçları koyu olan kişiler de bu şekilde doğal bir parlaklık ve canlılık için saç renklerini açmak istiyorlar. Sizler için kaleme aldığımız bu makalede en doğal yöntemler ile saç rengi nasıl açılır ve tarifleri nelerdir paylaşacağız.

 

6 Farklı Yöntemle Saç Rengi Açma Teknikleri

Papatya Çayı İle Saç Rengi Açma

Bir avuç kurutulmuş papatya ve saplarını 3 su bardağı kaynamış suyun içinde yaklaşık olarak 2-3 dakika boyunca kaynatın ve sonrasında ocaktan alın sonrasında ise 10 dakika boyunca ağzı kapalı bir biçimde dinlenip demlenmesini bekleyin. Bu esnada evinizde varsa spreyli bir şişeye ihtiyacınız olacak. Yoksa bu işlemi elleriniz ile de yapabilirsiniz. Ilıyan ve demlenen papatya çayını süzüp suyunu spreyli şişe içerisinde alın. Temiz saçlarınıza spreyleyip güneşli zamanlarda saçlarınızı güneş ışığında kurutun ve bunu dilediğiniz renk tonuna ulaşıncaya dek uygulayın. Saçlarınızın temiz olması bu aşamada oldukça önemlidir.

 

Zeytin Yağı İle Saç Rengi Açma

Haftada 1 defa yapacağınız bu uygulama ile saçlarınızı hiç olmadığı kadar canlı ve parlak görmenin dışında renginin de açıldığına şahit olacaksınız. Yapmanız gereken şey saç uzunluğunuza göre bir miktar saf zeytinyağını saçlarınızın köklerinden başlayıp uçlarına kadar tarak ile masaj yaparak uygulayın ve en az 1 saat kadar saçlarınızda zeytinyağını bekletin. Eğer yapabilirseniz balkonda veya bahçede güneş ışığında bu yöntemi uygularsanız saçlarınız çok daha sağlıklı bir görünüme ve saç açma işleminiz de daha hızlı gerçekleşecektir.

 

C Vitamini İle Saç Rengi Açma

Eczanelerden kolaylıkla temin edebileceğiniz vitaminlerden 10 kapsül kadarını ezerek kullanmakta olduğunuz şampuana ekleyin ve her kullanmadan önce çalkalamayı unutmayın. Püf noktası ise saçlarınızda şampuanın en az 15 dakika kadar kalmasıdır. Bu şekilde saçlarınız yaklaşık olarak 5 yıkama sonrasında açılmaya başlayacaktır.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  En Popüler Saç Renkleri Nelerdir?

 

Bira İle Saç Rengi Açma

Bira, içerisindeki bileşenler sayesinde saç rengini birkaç ton açabiliyor. Bunu sağlamak için yine güneşli bir günü tercih etmeli ve bira ile yıkayarak saçlarınızı güneşte kurutmalısınız. Bu şekilde saçlarınızın renginin hızla açıldığını göreceksiniz.

 

Karbonat İle Saç Rengi Açma

Duştan sonra ıslak saçlarınıza bir yemek kaşığı kadar karbonatı serpin ve tüm saçlarınıza karbonatı yedirin. Bu sayede saçlarınız hem daha yavaş yağlanacak hem de bir kaç ton açılacaktır. 15 dakika kadar güneşte kalmanızın da faydasını göreceksiniz. Sonrasında saçlarınızı ılık suyla durulayın ve kurutun.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Doğal Tariflerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Elma Sirkesi İle Saç Rengi Açma

Genellikle saçların daha güzel parlaması ve yumuşaması için son durulanma suyuna birkaç yemek kaşığı kadar elma sirkesi ekleriz ve saçlarımızdaki inanılmaz etkisi çok hoşumuza gider. Tıpkı bu yöntemde olduğu gibi saçlarınızı elma sirkesi ile son durulama suyu yapın ve yıkayın. Tek fark saçlarınızı güneşte kurutmanız olacak ve bu sayede saçlarınız hem çok güzel bir biçimde parlayıp yumuşayacak hem de saç renginiz git gide açılacaktır.

Geleneksel ve doğal yöntemlerle saçlarınızı nasıl açacağınızdan bahsettik. Bu yöntemlerin çoğu güneş etkisi ile işe yaramaktadır. Bu yüzden saçlarınızı güneşte bekletmeniz yukarıdaki kürlerin daha hızlı işlemesini sağlayacaktır. Ayrıca daha hızlı ve çabuk saç renginizi açmak istiyorsanız tüp içerisinde satılan saç açıcı jellerden de faydalanabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...