Dudak balmınızı kendiniz yapın

Kışın soğuktan çatlayan dudaklarınıza karşı sürekli kozmetik ürünler kullanmaktan sıkıldıysanız kendi dudak balmınızı basit malzemelerle hazırlayabilirsiniz.

19 Nisan 2015 Pazar, 21:20

Lip balm, dudağı nemlendiren ve besleyen yoğun yapıda dudak kremleridir. Hemen hemen her evde bulunan ürünlerle kendi lip balmımızı yapmak mümkün. Sizde kullanmadığınız ruj, vazelin ve koku verecek yağlarla bu işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bunun için kullanabileceğiniz en basit malzeme vazelin… Topuk çatlamalarını bile bir gecede onaran vazelinin gücüne kendinizi bırakın.

Malzemeler

Boş bir ruj kabı
Bir parça vazelin
Dilediğiniz esans yağı

Yapılışı

İçini tamamen boşalttığınız ruj kabının çalıştığından emin olun. Ardından bir miktar vazelini avcunuzun içine alın. Seçtiğiniz esans yağından birkaç damla damlatın ve vazelini elinizde yoğurmaya başlayın. Esansın kokusu vazeline geçene kadar buna devam edin. Ardından boş ruj kutusuna doldurun. Bir gece buzlukta bekletin. Ertesi sabah dudak balımınız hazır! Dilerseniz esans olarak nane yağı kullanabilirsiniz. Nane yağı dudaklarınızın daha dolgun görünmesine neden olacaktır.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...