17 Ocak 2022

Dudak Dolgusu

0 0
3 min read
0 0

Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri daha çekici dudaklar yaratmanın ve yüzün daha genç görünmesini sağlamanın en pratik yoludur. Dolgu uygulamaları, yapısal olarak ince dudaktan daha estetik ve dolgun bir görünüm sağlar ve bu, dudak hacimlerinin geri kazanılmasında en etkili yöntemdir. Tüm dolgu işlemlerinde en yaygın kullanılan malzeme hyaluronik asittir.

Dudak estetiği ameliyatı için hyaluronik asit kullanılır ve aslında bu asit dediğimiz madde insan derisinin yapısında da bulunur. Yaşla birlikte, vücut tarafından salgılanan bir azalmaya bağlı olarak cilt elastikiyeti kaybı oluşur. Su tutucu bir moleküldür. İnsan vücudu ile son derece uyumludur. Zamanla, herhangi bir yan etkisi olmadan erir.

Hyaluronik asit içeren her dolgu maddesinin kesinlikle güvenilir olduğu söylenemez. Bunun için seçilen merkezin ve doktorun hayati öneme sahip olduğunu hatırlatmak gerekir. İmalat şirketinin kalitesi de önemlidir. Her sektörde olduğu gibi, kalite değişken bir kavramdır, ancak vücuda enjekte edilmesi gereken madde, kalitenin en önemli nedeni olmalıdır. Uzun yıllardır deneyimi olan ve en kaliteli dolgu maddelerini kullanan uzmanları tercih etmelisiniz.

Dudakların doldurulması aynı standart oranlarda yapılmaz. Örneğin, bazı insanların üst dudağı çok belirsizdir. İlk önce onlar dolgu ile şişirilir. Dudaktaki kırmızı kısmın bir kısmı belirsizdir. Esas olarak kızarıklığı dengelemek için işlem yapılır. Her dolgu işleminde yaş faktörü ve dudak renkleri de göz önünde bulundurulur. Estetik bir görünüm sağlamak için geniş yelpazede düşünmek önemlidir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklar çok hassas olduklarından, bu bölgedeki işlemler ağrılıdır. Dudakları doldurmadan önce anestezik krem ​​kullanılması nispeten rahat bir uygulama sağlar. Anestezik krem ​​etkisini göstermek için 15-20 dakika beklenmelidir. Dudaklar iyi bir şekilde uyuştuktan sonra, dolgu ucu çok ince bir enjeksiyonla dudaklara uygulanır. İşlem sadece 10 dakika içinde biter. Bu hızlı ve basit bir uygulamadır.

İşlem tamamlanır tamamlanmaz sonuç hemen fark edilir. Dudakları doldurduktan sonra en az 2 saat yemek veya içmek yasaklanır. Doldurma günü dudaklara dudak parlatıcısı ve ruj sürülmemesi tavsiye edilir. Dudak doldurma işleminden sonra hafif bir şişlik oluşabilir ve iğnenin sokulduğu bölgelerde morluklar oluşabilir. Ancak, 2-3 gün içinde tamamen kaybolurlar. Dudakta bir hacim oluşturmak için kullanılan hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kalıcı değildir. Dolgu maddesi 4-6 ay sonra vücut tarafından emilir. Dudakların dolu kalması için bu sürenin sonunda işlem tekrarlanmalıdır.

Hyaluronik asit bazlı dudak dolguları son derece güvenlidir. İşlemden sonra hafif bir şişlik, kızarıklık veya morluk oluşabilir, ancak hepsi birkaç gün içinde kaybolur. Hyaluronik asit vücutta doğal bir madde olduğundan, bu işlem olumsuz bir etkiye sahip değildir.

Dudakları yapısal olarak ince olan, yaşlandıkça dudaklarında hacim kaybı olan, dudak simetrisi ile ilgili problemleri olan ve daha fazla şekillendirilmiş dudaklara sahip olmak isteyen herkes dudak dolgusu için uygun adaylardır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın