Dudak Dolgusu

28 Aralık 2015 Pazartesi, 15:40

Dudaklarda uygulanan estetik işlemlerden günümüzde en popüler olanıdır. Eskiden popüler olan dudak silikonlarının yerini dudak dolguları almıştır. Çünkü dudak dolgusu dudaklarda ve dudakların iç kısmında kesi açılmadan günlük hayata ara vermeden, ameliyat sızısı hissedilemyen son derece temiz bir uygulamadır.

Dudak Dolgusu ile Dudak Silikonlarının Farkı Nedir?

Herşeyden önce dudak dolgusunun uygulanış şekli farklıdır. Dudak dolgusunda kesi açılmaz. Dudak silikonu uygulaması ise ameliyat şeklinde yapılır. Kesi açılır uzun bir iyileşme süreci gereklidir. Bunun yanı sıra dudak silikonu doğal görüntü vermez ve silikonun alerji yapması olası bir durumdur. Bunun yanı sıra dudak dolgusu ile dudak kontürü yapılamaz.

Dudak dolgusu ile dudak kontürü yapılabilir ve dudaklarda alerji olasılığı yok denecek kadar düşüktür. Çünkü dolgu malzemesinin içinde bulunan hyaluronik asit dudaklara yabancı bir madde değildir.

Dudak dolgusu bu şekilde bir çok yönden daha avantajlıdır ve günümüzde en çok uygulanan dudak estetiğidir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlem için kanama riskini azaltan ve dudaklara kolay batım sağlayan enjeksiyonlar yardımı ile yapılır.

Dudak dolgusu hazır bir malzemedir ve uygulamadan önce herhangi bir ilaç ile kokteyl edilmez. İşleme uygun olarak seçilen dudak dolgusu dudaklar uyuşturulduktan sonra dudaklara dolgu maddesi enjekte edilir. Dudak dolgusu kişinin istediği dudak elde edilecek şekilde ve buna uygun miktarda enjekte edilir. Bu şekilde işlem gerçekleştirilir. Dudak dolgusu işlemleri anestezi ve uygulama aşamısı ile birlikte 45 dakikada yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu İşleminden Sonra Dudaklarda Bir Yan Etki Görülür mü?

Söz konusu dolgu uygulamasından sonra dudaklarda hafif bir şişlik, kızarıklık oluşabilir. Beyaz tenli ve hassas dudaklara sahip kişilerde kızarıklıklar yerini morluklara bırakabilir. Bu yan etkiler 2 günde hafifleyerek kaybolacaktır. Morluklar ise 3 – 4 günde iyileşecektir.

Dudak Dolgusu Etkisini Hemen Gösterir mi?

Dudak dolgusu işlemi uygulandığı andan itibaren sonuçlarını sergiler. Fakat ilk sergilenen sonuçlar gerçek sonuçlar değildir. Çünkü uygulamadan sonra yaşanan kızarıklık ve şişlik gibi yan etkiler gerçek sonuçları gölgeler. Bu nedenle asıl sonuçların görünmesi için yan etkilerin iyileşmesi gerekir.

Bu süre ortalama 5 gündür.

Dudak Dolgusu Herkeste Uygulanabilir mi?

Dudak dolgusu dolgu maddesinin sakıncalı olmadığı herkste uygulanabilir.

Erkeklerde Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Erkeklerde dudak dolgusu uygulaması uygulama şekli olarak aynıdır. Tüm anestezi ve hazırlık aşamaları bakımından da aynı olan erkeklerdeki uygulamalarda tasarım aşamasında farklılıklar söz konusudur. Çünkü kadınlar yaradılış olarak daha yuvarlak ve daha kavisli dudak hatlarına sahiptir. Erkekler ise daha köşeli ve anatomik dudak yapısına sahiptir. Bunun yanı sıra kadınlarda daha simetrik ve şekilli bir dudak yapısı hakimdir. Erkeklerde bir dudak diğerinden daima daha ince ve köşelidir. Bunun gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan tasarımlara göre erkeklerde dudak dolgusu yapılmaktadır.

Bilgi İçin Teşekkürler: Ankara Yüz Dolgusu

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...