24 Ocak 2021

Düğün mekanları arasından nasıl seçim yapılmalıdır

0 0

Düğün mekanları arasından seçim yapmak, gelin damat adaylarını düğün hazırlıkları esnasında bekleyen en zorlu karardır. Öncelikle düğünün dış mekan yahut iç mekanda mı olacağına karar vermeniz gerekmektedir. Kapalı mekanda düğün yapacaksanız, düğün mekanlarından hangilerini seçmelisiniz veya açık havada düğün yapmak istiyorsanız ne tür düğün mekanları tercih etmelisiniz, gelin birlikte inceleyelim. 

Kır düğünü gibi dış mekanlarda, doğa ile iç içe bir düğün yapmak her gelin damat adayının hayalidir. Doğa manzarasını arkasına alan ve ağaçların gölgesinde kurulan masalar ile kır çiçekleriyle süslü nikah gazebosu romantik ve masalımsı bir ambiyans yaratır. Davetlileriniz, yaz aylarının bunaltıcı sıcağına aldırış etmeden, açık havanın tadını çıkaracaktır. Nikah sonrası onları bekleyen havai fişek ve dilek feneri gibi süprizleri de düğün organizasyonuna eklerseniz, kimsenin unutamayacağı bir düğün olacaktır. Bu nedenle kır düğünü mekanları yaz aylarında evlenen çiftlerin en çok tercih ettikleri düğün mekanlarıdır. Fakat, kır düğünü mekanları arasından tercih yapmak da oldukça dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Öncelikle size sağladığı avantajlar ve dezavantajları konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Çoğu kır düğünü mekanı sadece açık alandan oluşur. Düğün tarihi yaz başına ya da sonuna doğru ise kır düğünü mekanları içinde yaz yağmurlarına karşı önlem almış, hatta halihazırda çadır ya da kapalı mekanı da olan işletmeleri tercih etmeniz de fayda var. Düğün mekanları arasında en çok iş takibi isteyen mekan yine kır düğünü mekanlarıdır. Mekan açık olduğu için masalar ve sandalyeler daha sonradan mekana getirilir, düzenlenir ve süslenir. Aksine kapalı mekanlarda mesela düğün salonlarında yapılan düğünlerde bu sorun yaşanmaz. Düğün salonları sürekli sabit masa düzenine ve düğün dekoruna sahiptir. Bu yüzden sizin istediğiniz ekstra düzenlemeleri yapmak yeterli olacaktır. Kır düğünü mekanlarında her şey sıfırdan kurulur. Sıfırdan kurulan mekan beraberinde bir çok uyum ve koordinasyon sorunu getirir. Bu yüzden kır düğünü mekanları arasından seçim yaparken işinde uzman bir firmayı seçtiğinizden emin olun. Önceki işlerini ve deneyimlerini araştırın ve ona göre en güzel gününüzü bir kır düğünü mekanına emanet edin. 

unnamedunnamed1

Kapalı mekanda düğün yapmak istiyorsanız, düğün salonları bu konuda imdadınıza yetişiyor. Tek işleri düğün organizasyonu olan düğün salonları ile çalışırsanız, kurulu bir düzene sahip oldukları için ekstra bir koşuşturmacaya ihtiyaç duymayacaksınız. Ufak tefek düzenlemeler talep ederek, düğün salonunu kısa sürede düğününüz için hazır hale getirebilirsiniz. Düğün salonları genelde her şey dahil sistemle çalışırlar. Masa süslemelerinden, düğün pastasına, düğün müziklerine kadar her detay sizin için düşünülür ve eksiksiz organize edilir. Fakat, her şey dahil sistemin dezavantajları da vardır. Aksiliklere yer vermeyen, hizmetlerin standartlaştığı düğün salonları belli kalıpların dışına çıkamadıkları için kişiye özel hizmet verememektedir. Mesela, özel bir düğün fotoğrafçısı getirirseniz veya pasta için başka bir firma ile anlaşırsanız, ekstra ücret ödemeniz, özel olarak sözleşmenizi düzenlemeniz gerekir. Bu yüzden sözleşme yapmadan önce mutlaka bunu düğün salonunuza sorunuz ve belirtiniz. Düğün gününüzde sorun yaşamamak için bu konuda dikkatli olmanızda fayda var.  

Düğün hazırlıkları sürecinde en iyi düğün mekanlarını görmek ve arasında seçim yapmak için Davetshop.com’a sizi bekliyoruz. Ücretsiz düğün asistanınız, hayallerinizin gerçek olduğu bir düğün için bütçe ve beklentilerinize uygun düğün mekanları öneriyor, sorularınızı yanıtlıyoruz. Düğün mekanı seçerken sormanız gereken sorular, sözleşme imzalarken dikkat etmeniz gerekenler gibi konularda size rehberlik ediyoruz. Mutlu bir hayata Davetshop.com ile başlayın.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın