23 Mayıs 2022

Düğünden önce bunlardan kaçının

0 0
2 min read
Evlilik hazırlıkları içinde olanlar sık yapılan bu hataları önceden bilmelisiniz.<br />
0 0

Büyük an geliyor ve siz mutluluk balonunun içinde uçuyorsunuz. Ancak bu mutlu anlarınızda yaygın olarak yapılan bazı hatalardan kaçınmanız gerekiyor.

İşte bu hatalar…

1-  Düğününüze herkesi davet etmeyin

Düğünün nasıl yapılacağına yönelik bir planınız yoksa, düğün maliyetinin ne kadar olacağını, damat tarafından kaç kişinin davet listesinde yer alacağını bilmiyorsanız; düğün planınız şekillenene kadar davet listenize herkesi eklemeyin. Daha sonra bize teşekkür edeceksiniz.

2- Gelin partisi yapacaksanız, onların tüm masraflarını ödeyeceğinizi söylemeyin

Bu gelinlerin yaptığı en büyük hatalardan biridir. Kimileri iyi niyete sahiptir ancak partinin masraflarını üstleneceğinizin duyurulması düğün masraflarını fazlasıyla arttırır. Eğer en yakın arkadaşlarınız düğün öncesi partinizde olmayı kabul ederse; siz onların saçının, makyajının, kıyafetlerinin, konaklamasının ve seyahatinin masraflarını üstlenmelisiniz. Eğer bunu yapmazsanız onları üzebilir, kızdırabilirsiniz.

3- Ailenize, planınıza nasıl istiyorlarsa öyle yardım edebileceklerini söylemeyin

Bazı aileler düğünlerin kendi istekleri doğrultusunda yönlendirmek isteyebilirler, siz ailenizden gelen sözlere karşı temkinli olun ve öncelikle bu konuyu çift olarak kendi aranızda konuşun.

4-  Tüm söz hakkını kendi tarafınıza vermeyin

Damadın, ailesinin sözlerine kulak asılmadığında ne kadar üzüleceğini hayal edin. Tüm düğünü kendi aileniz ile planlamayın; damadın ailesine, kardeşlerine de fikirlerini sorun. İlişkilerde planlamaları birlikte yapmalısınız.

5- Gördüğünüz ilk elbiseye aşık olmayın

Hepimiz ilk gördüğü elbiseyi deneyip alan gelinleri biliyoruz. Ancak bu seçim acele bir seçim olmamalıdır. Kendinize büyülü bir alışveriş deneyimi için fırsat verin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın