17 Ocak 2021

Eklemleriniz hamileliğe hazır mı

Hamilelik dönemini ağrısız ve rahat geçirmek için eklemlerinizi güçlendirerek vücudunuzu hamileliğe hazırlayabilirsiniz.<br />
0 0

Hamilelik döneminde anne adaylarının fiziksel olarak yaşadığı değişikliklerin başında aşırı kilo alımı geliyor. Aşırı kilonun duruş bozukluğuna sebep olduğu, sırt ve bel bölgesi başta olmak üzere eklem ve kaslarda kronik ağrılara neden olduğu belirtiliyor.

Hamilelik döneminin rahat, ağrısız ve duruş bozukluğu problemi yaşanmadan atlatılabilmesi için, Uzm. Dr. İlker Solmaz, hamilelik öncesinde koruyucu tedavi Profilaktik Proloterapi uygulamasını tavsiye ediyor. 

Türkiye Ağrı ve Proloterapi Merkezi Klinik Direktörü Uzm. Dr. İlker Solmaz, gebelikte anne adayının vücudunda birçok fizyolojik değişiklik meydana geldiğini, bunlardan en önemlilerinin; omurga, kas ve iskelet sisteminde yaşandığını söyledi.  Solmaz, gebe kadında vücut ağırlığının giderek artmasının, kas ve eklemlerde ağrılara, çeşitli duruş bozukluklarına sebep olduğu bilgisini verdi.

Koruyucu tedavi rahat bir hamilelik sağlıyor

Hamilelik döneminde alınan kilolar sonucu omurganın zaman içinde öne doğru eğilmeye başladığını ve bununda duruş bozukluğuna ve kronik ağrılara neden olduğunu belirten Uzm. Dr. İlker Solmaz, hamilelik öncesinde uygulanacak koruyucu tedavi yöntemi Profilaktik Proloterapi   ile hamilelik sürecinin getireceği kronik ağrıların ve şekil bozukluklarının önüne geçilebildiğini açıkladı.

Tüm dünyada 1930 yılından beri hasarlı dokuların tedavisinde uygulanan koruyucu tedavi yöntemi enjeksiyon uygulaması Profilaktik Proloterapiile omurga kemikleri arasında bulunan dokular ve omurgayı sararak dik durmasını sağlayan bağlar güçlendirilmekte. Bu dokularının güçlendirilmesi ile;  hamilelikteki kilo alımına bağlı oluşan omurgadaki eğilme ile gelişen şekil bozukluklarının, kronik sırt ve bel ağrılarının önüne geçilebilmekte.

Bağ ve eklemlerinizi güçlendirin

Koruyucu tedavi yöntemi olan Profilaktik Proloterapi ‘nin ülkemizde uygulamasına öncülük eden Uzm. Dr. İlker Solmaz; “ Vücudun bütüncül mekanizmasında hayati bir göreve sahip olan dokuların sağlamlığı zindelik ve ağrısız bir yaşam için çok önemlidir.  Özellikle hamilelik döneminde vücudun ağırlık dengesini değiştirir, bu da yükü taşıyan eklemlerde baskının artmasına ve dolayısıyla çeşitli ağrılara yol açar. Hamilelik öncesinde kas, eklem ve bağ dokularının güçlendirilmesi ile ağrısız ve rahat bir hamileliğin geçirilmesi mümkündür” dedi.

Annenin mutluluğu bebeğin gelişimini olumlu etkiliyor

Gebelik öncesinde zayıf olduğu tespit edilen eklem, kas ve bağ dokularına Profilaktik Proloterapi  tedavisi uygulandığında ağrısız bir hamilelik geçirme imkanı yakalayacak anne adayının rahatlığı ve mutluluğu bebeğin gelişimini de önemli ölçüde etkileyecektir diyen Uzm. Dr. İlker Solmaz,  gebelikten önce eklemlerde bulunan işlev bozuklukları ne kadar erken tanımlanıp tedavi edilirse, tedavide başarı şansıda o kadar artar açıklamasında bulundu.

Vücudun kedini kendini iyileştirme mekanizmasını devreye sokan doğal bir ağrı tedavisi olan Profilaktik Proloterapi’nin hamilelik öncesinde olduğu gibi hamilelik sonrasında da hasar gören, yıpranan dokuların iyileştirilmesinde uygulanan bir enjeksiyon yöntemi olduğuna da değinen Dr. Solmaz,  yöntem hakkında  detaylı bilgiler verdi.  Solmaz, “Ağrının kaynağı olan hasar görmüş veya işlevini kaybetmiş bölgeye şekerli sudan oluşan özel bir solüsyonun enjekte edilmesiyle hasarlı bölgede mikropsuz iltihap oluşturuluyor. Vücut, oluşturulan bu mikrobu yok etmek için, hasarlı doku üzerine tamir edici hücreleri hızla gönderiyor ve hasarlı dokuyu kendisi tamir etmiş oluyor.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın