Elektronik Sigara Çeşitleri Nelerdir

14 Ağustos 2017 Pazartesi, 22:37

Elektronik sigara, e-sigara olarak da bilinen dumansız, nikotinsiz pil ile çalışan sigaralardır. Elektronik sigaralar içerisine koyulan likitlere göre, bu likitlerin nikotinli ya da nikotinsiz olmasına göre, elektronik sigara şekline göre gibi bir çok kritere ayrılabilir.

Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır

Elektronik sigaralar klasik sigaralar gibi ateş ile ateşlenen ve duman çıkaran sigaralar değildir. Elektronik sigarada bulunan pil yardımı ile sigaranın içinde bulunan sıvı ısınır ve su buharı açığa çıkar. Sigaradan çıkan duman bu likitin dumanıdır. Kişilerin içerisine çektiği de yine su buharıdır. Ancak bu buhar iç organlara ulaştığı için kişilerin sigara ihtiyacını tatmin etmektedir.

Elektronik Sigara Şekilleri

Elektronik sigaralar daha makul fiyatlı ve daha basit mekanizmalı olan kalem elektronik sigaralar ile daha üstün özelliklere sahip olan kit elektronik sigaralar olarak ayrılmaktadır. Her iki elektronik sigaranın içine de likit koymak mümkündür ancak kitler daha büyük likitler alabilmekte ve bu sayede daha uzun süre kullanılmaktadır.

Kit elektronik sigaraların en büyük farkı ise nikotinli sigara tercih ediyorsanız size nikotin oranını ayarlama imkânı sunmaktadır. Böylece sert içim sigara sevenler yüksek nikotin oranı ile başlayarak zamanla azaltabilirler. Sigarayı bırakmayı oldukça kolaylaştıran bir özelliktir.

Likitlere Göre Elektronik Sigaralar

Elektronik sigaraların içerisine e-likitler koyularak, bu likitlerin aroması ile kişiler kendisini tatmin etmektedir. Bu yönüyle bir nevi nargileyi andırabilir çünkü aromalar nargiledeki aromalara benzemektedir. Kavun, elma, çilek gibi aromaları içeren likitleri satın alarak sigaranıza koyabilirsiniz. Bu e-likitler 10, 20, 30 ml gibi tüpler halinde satılmaktadır.

Likit alırken orijinal ürünler almaya dikkat edin çünkü sahte likitler içtiğini sigarayı çok daha zararlı hale getirecektir. Sahte likitler plastik kutularda yalnızca 10 ve 20 ml olarak satılırlar. En önemlisi bandrolleri yoktur ki bu da hiç bir denetime tabi olmadığı anlamına gelmektedir. Bu yüzden yağmurdan kaçarken dokuya yakalanmak istemiyorsanız aldığınız likite özen gösterin.

Elektronik sigaraların en sağlıklı olanı nikotin içermeyen likitler kullanılmasıdır. Nikotinli olanak aşırı bağımlı olup sigarayı bırakmakta zorlanan kişiler içindir.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...