17 Ocak 2022

Ellerinize Estetik Görünüm Kazandıran Jel Tırnak

0 0
3 min read
0 0

Kadın Estetiğinde Tırnakların Önemi

Her kadın için bakımlı ve güzel olmak vazgeçilmez bir duygudur. Kadınların estetik duyguları daha gelişmiş olduğu için bu tarz bakım ürünlerine daha rağbet göstermektedirler. Kadınlar için son derece önem taşıyan bakımlardan biri de el ve tırnak bakımıdır. Çoğu kadın tırnaklarının sağlıklı uzaması ve hoş bir görünüm kazanması için manikür yaptırmaktadır. Ancak son yıllarda geliştirilen protez tırnak teknolojisi ile kadınlar bakımlı tırnaklara daha kolay ve kalıcı şekilde kavuşmaya başladı. Böylece estetiğe ve güzelliğe önem veren kadınlar için tırnak bakımında yeni bir dönem başladı.

 

Son Teknoloji İle Tasarlanan Jel Tırnaklar

 

Hızla gelişen teknoloji her alanda olduğu gibi kozmetik ve kişisel bakım alanında da oldukça farklı yenilikler getirmektedir. Bu yeniliklerden biri de kadınların vazgeçilmezi olan protez tırnaklardır. Protez tırnak, tırnakları uzatmak ve onlara şekil vermek amacıyla doğal tırnak üzerine yapılan bakım uygulamasıdır. Bu kategoride yer alan jel tırnak ise aynı amaçla yapılan ve tırnak üzerine jel sürülerek uygulanan protez tırnak türüdür. Jel tırnak, doğal tırnaklarınızın üzerine sürülen jelin kuruyup sertleşmesi sonucu tırnak görünümü kazandıran özel bir jel ile uygulanmaktadır. Yapımı kolay ancak ustalık gerektirdiği için protez ve jel tırnak alanında profesyonel olan biri tarafından yapılması gerekmektedir. Jel tırnak uzun süreli kırılmayan ve bozulmayan bir yapıya sahip olduğu için normal manikürlere göre daha kalıcı olmakta ve bu nedenle daha çok tercih edilmektedir. Özellikle yoğun bir şekilde çalışan, kendine ve kişisel bakımına yeteri kadar zaman ayıramayan ve aynı zamanda da bakımlı ellere ve tırnaklara sahip olmak isteyen kadınlar için jel tırnaklar oldukça büyük önem taşımaktadır.

 

Bakımlı Eller Sunan Jel Tırnağı Çıkarma Yöntemi

 

Ellerinize son derece güzel ve estetik görünüm kazandıran jel tırnakların çıkartılması daha çok işi bilen bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir. Ancak evde kendi başınıza çıkarmak istediğinizde de öncelikle tırnaklarınızın üzerini törpüleyerek jeli tamamen çıkarmanız gerekmektedir. Daha sonra ise bir pamuk üzerine aseton dökülerek tırnakların üzerine kapatılır ve üzeri alüminyum folyo ile sarılarak 20 dakika kadar bekletilir. En sonunda ise folyolar açılıp tırnak tamamen jelden temizlenerek eski doğal tırnaklarınız ortaya çıkarılır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın