20 Mayıs 2022

Elmacık kemiklerinizi makyajla ortaya çıkarın

0 0
2 min read
Makyajla harikalar yaratmak sizin elinizde. Elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmak için işte yapmanız gerekenler...<br />
0 0

Makyaj artistlerine göre çıkık elmacık kemikleri seksi ve göz alıcı bir görüntünün anahtarı. Yanaklarınızda kullandığınız kontürlerle, yüz şeklinizi daha oval gösterebilir; makyajınızda dengeli bir görüntü yakalayabilirsiniz. Doğal yüz yapınız kemikli olmasa da, bu teknikle daha zayıf ve kemikli bir yüz görüntüsü yaratabilirsiniz.

Elmacık kemiklerinizi bulun

Her kadının elmacık kemikleri belirgin değildir. Ama her kadının elmacık kemiği vardır. Kontürleme işlemine başlamadan önce, elmacık kemiklerinizin yerini doğru şekilde tespit etmelisiniz. Bunu yapmak için dudaklarınızı balık gibi büzün. Böylece yanaklarınız içeri çöker ve kemikleriniz ortaya çıkar. Kemiğinizin yerini tespit ettikten sonra, işaret parmağınızı, kemiğinize paralel şekilde tutun. Bu sayede allığınızı sürerken, geçmemeniz gereken sınırı kolayca görebilirsiniz.

Koyu renklerle

Klasik fondöteninizin bir ton koyusuyla ya da cilt tonunuzdan hafif koyu bir pudrayla elmacık kemiğinizin altını koyultun. Bunu yapmak için, fondöten ya da pudrayı, saç çizginizden elmacık kemiğinizin altına kadar bir çizgi halinde uygulayın. Daha sonra temiz bir fırça ya da sünger kullanarak, bu çizgiyi dağıtın.

Yanakların elmacık kısmı

Elmacık kemiğinizin üst kısmı, yanaklarınızın elma kısmıdır. Bu kısma, alt bölümde kullandığınızdan daha açık ton bir allık uygulayın. Krem kıvamındaki allıklar daha doğal görüntüler yaratacaktır. Tercih ettiğiniz allık tonuyla, yanağınızın elma kısımlarına biraz renk katın.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın