En çok Türklerin tatildeyken libidosu yükseliyor

Yapılan bir araştırmaya göre Türklerin tatildeyken kendilerini daha rahat hissettikleri ve seyahat sırasında libidolarının yükseldiği ortaya çıktı.

11 Nisan 2016 Pazartesi, 11:39

Kurban Bayramı tatilinin sona ermesiyle birlikte tatilciler eve döndü, işbaşı yaptı. Peki ama tatile gitmeyi neden bu kadar çok seviyoruz ya da daha doğrusu seyahate çıkmak bizde hangi olumlu duyguları uyandırıyor dersiniz?

Seyahat arama sitesi Momondo’nun araştırmasına göre Türklerin çoğunluğu, yani yüzde 66’sı, seyahate çıktıklarında kendilerini daha mutlu ve pozitif hissediyor. Ankete katılanların yüzde 53’ü ise “Tatilde daha az stres yaşıyorum” dedi. Araştırmaya göre Türkler olarak tatile gitmeyi çok sevmemizin bir diğer başlıca (yüzde 48) nedeni ise eve ve olağan hayatımıza döndüğümüzde daha verimli olmamız. Tatilin sağlıklarına iyi geldiğini düşünenlerin oranı ise yüzde 43.

Libidolar yükseliyor

Bununla birlikte ilişkiler de genelde seyahatlerden olumlu etkileniyor; katılımcıların yüzde 35’i partnerleriyle ilişkilerinin güçlendiği kanısında. Seyahatin çocukları üzerinde pozitif etkisi olduğunu vurgulayanların oranı da az değil, yüzde 32. Türklerin yüzde 23’ü tatilde daha sosyal olduklarının altını çizerken belirtirken, yüzde 20’lik bir kesim ise libidolarında bir artış olduğunu belirtiyor. Erkekler özelinde incelendiğinde oran yüzde 25’e çıkarken, bu sonuçlara göre Türkler diğer ülkelerin vatandaşlarına kıyasla tatilde libidosu en fazla yükselenler konumunda.

Türkleri yüzde 18 ile Portekizliler ve yüzde 17 ile Danimarkalılar takip ediyor. Libidosu en az yükselenler ise yüzde 11’le Hollandalılar ve Fransızlar. Ve Türklerin yüzde 16’sı seyahatte kendilerini daha çekici buluyor. Kadınlar özelinde incelendiğinde bu oran yüzde 20 civardında. Tatilden olumlu etkilenmediklerini söyleyenlerin oranı ise sadece yüzde 1.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...