16 Mayıs 2022

En Güzel Kedi Cinslerini Sahiplenin

0 0
3 min read
0 0

Dünyanın her bölgesinde pek çok farklı türlere sahip olan kediler, yaşadıkları alanların yaşam koşullarına göre renk ve desene sahip olmaktadırlar. Kedi cinsleri arasında bulunan Van kedisinin iki gözünün birbirinden farklı olması görenleri hayran bırakmaktadır. Van kedisine görünüş itibariyle benzerlik gösteren Ankara kedisi ise kısa bacaklara sahip olmaktadırlar. Kedi cinsleri göz renkleri, kulak yapısı, burunları, renk ve tüyleri ile birbirinden farklılık taşımaktadır. Kediler bu özellikler dışında özel olarak yetiştirebileceğin kedi cinsleri sayesinde daha kolay komut verebilmekte, zeka konusunda diğer türlerinden farklılıklar göstermektedirler. Bu nedenle tercih yapacağınız kedinin öncelikle özellikleri öğrenmeli daha sonra tercih edeceğiniz kedi cinsine karar vermelisiniz.

 

Evde Kedi Beslemenin Yolları 

Kediler beslenme ihtiyaçları dışında bakımlarına önem verilmesi gereken evcil hayvanlar arasında yer almaktadır. Kedi bakımı için tırnaktan kulaklara kadar tüm temizlemeler yapılmalıdır. Tırnağı uzayan kedinizi sevmeye çalışırken pek çok çiziğin vücudunuzda oluşması muhtemel olacaktır. Kedinizin tırnağı uzadığında sadece sizlere değil kendilerine de olumsuz etkiler bırakmaktadır. Tırnağı herhangi bir yere takılan kediniz, büyük acılar çekebilmektedir. Bu nedenle düzenli olarak büyümüş olan tırnaklar kesilmelidir. Özel kedi tırnakları için veterineriniz ile görüşebildiğiniz gibi normal tırnak makasları da tercih edebilirsiniz.

Kedi Sağlığı İçin Gerekli Bilgiler

Patisine yavaşça bastırdığınızda tırnakların boyu görünür hale gelecektir. Kedinizin hareket ederek kendisine zarar vermesini önlemek için kedi bakımı esnasında sıkı bir şekilde tutmalı ve tırnaklarında bulunan pembe alana kadar kesilmelidir. Derin olarak kesilen tırnaklar, kanamalara ve kanamalar sonucunda kedinizin ölmesine neden olabilmektedir. Kedi bakımı yapan evcil hayvan sahipleri, Kedi eğitimi verdikleri hayvanlarının ısırma gibi huylarından kurtulmasını sağlarken, verilen tuvalet eğitimi sayesinde kedinizin düzenli olarak tuvaletini yaptığı tek ürün hale getirebilirsiniz. Kediniz oyun esnasında elleriniz ve parmaklarınızı ısırabilmektedir.

Kedinizi Eve Adapte Edin

Bu esnada elinizi hızlı bir şekilde çekerseniz, kediniz elinize ulaşmak için tekrar bir çaba girişiminde bulunacaktır. Bu nedenle kedinize sevdiği oyuncakları göstererek kediniz için gerekli uzaklaştırmayı sağlayabilirsiniz. Kediniz evinizde bulunan mobilyalara zarar veriyorsa, bu tırmalama olayını verilen eğitim sayesinde tırmalama tahtası ile gerçekleştirmeye başlamaktadır. Bu da kedinizin hem kendini iyi hissetmesine hem de eşyalarınızın zarar görmesine engel olacaktır.

Petsbook İle Daha Fazlasına Sahip Olun

Tüm bu bilgiler ve çok daha fazlasını okumak ve kediler ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulmak için www.petsbook.com sitesine girmeniz yeterli olacaktır.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın