17 Ocak 2022

En mutlu insanlar 65-79 yaş grubu

0 0
1 min read
İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre yetişkinler arasında en mutlu insanların 65-79 yaşları arasındaki yaş grubu olduğunu ortaya çıkardı.<br />
0 0

İngiltere’de 300 binden fazla yetişkinle yapılan ankete göre mutluluk, hayat tatmini ve hayatın yaşamaya değer olduğu duygusu 65-79 yaş grubunda zirveye çıkıyor. Bu duygular 80 yaşından sonra düşüyor.

45-59 yaş grubunun kaygı düzeyi yüksek

2012-2015 yılları arasında yapılan araştırma 45 ile 59 yaşları arasındaki insanların hayat tatminlerinin en düşük düzeyde olduğunu da ortaya koydu. Bu gruptaki erkekler genel olarak kadınların olduğundan daha az memnun. Bu yaş grubu aynı zamanda en yüksek kaygı düzeyine de sahip.Araştırmacılar bu yaş grubundaki düşük mutluluk oranının aynı anda hem çocuklarına hem de yaşlı ebeveynlerine bakma yüküne bağlı olabileceğini düşünüyor.Öte yandan daha genç yaştakiler ve emekliler kendi mutluluklarını yükseltecek faaliyetler için daha fazla boş zamana sahip.

90 yaşındakilere göre hayat yaşanmaya değer değil

Uzmanlar 80 yaşın üstündekiler için mutluluk ve esenlik duygusunun düşmesinin ardında sağlık sorunları, yanlız yaşamak gibi kişisel koşulların olabileceğini söylüyor. 90 yaşın üstündekiler ise hayatın yaşamaya değmeyeceğini düşünüyor ancak bu grubun mutluluk ve hayat tatmin düzeyi 20’li ve 30’lu yaşlardaki grupla aynı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın