26 Ekim 2021

En Popüler Saç Renkleri ve İsimleri

0 0
7 min read
0 0

Saç renkleri özellikle bayanlar için büyük önem taşımaktadır. Araştırmalara göre pek çok kadın yılda en az 2 sefer saç rengini değiştirmek istiyor ve ideal saç rengini arıyor. Bütün saç renklerini, isimlerini ve en çok tercih edilen saç boyalarını bu yazımızda bulacaksınız. Saçlarımızın rengini değiştirirken sürekli saç renkleri arasından seçim yapmaya çalışırız. Özellikle sezon trendlerini çok önemseriz. Bu yıl hangi renk daha popülerse o renklerde saçlarımızı boyatmayı ve o yılın saç bakım trendlerini takip ederiz. Öncelikli olarak son zamanların en popüler ve en çok istenilen saç renkleri konusuna değinmek istiyoruz. Hangi saç rengi hangi ten rengine sahip, kişilerde nasıl durur konularından da bahsedeceğimiz bu bölüm yalnızca saç renklerine ait olacak.

Kuaföre saçınızı boyatmaya gittiğinizde bazen saç renkleri arasında kayboluruz bazen de o yılın en trend saç rengini kendimizde görmek isteriz. Ancak saç renkleri içinden seçtiğiniz o popüler renk sizin teninize uygun mu, sizde nasıl duracak bunları pek hesap etmeyiz. Sonunda da kötü bir sonuçla karşı karşıya kalabiliriz. İşte bu yüzden saç renkleri konusundan bahsetmekle kalmayıp işin özüne inerek, hangi ciltlere hangi saç renkleri yakışır, bunun da cevabını aşağıda bulabilirsiniz. İşte en çok tercih edilen saç renkleri:

 

En Çok Tercih Edilen 24 Saç Boyası Rengi

Açık Kumral Saç Rengi:

Bu saç rengi tahmin edebileceğiniz üzere beyaz tenliler ve kumral ten rengine sahip kişilere çok yakışıyor. Bunun dışında bu saç rengini çok beğeniyor ama bir türlü tüm saçınıza uygulayıp kullanamıyorsanız, saçlarınızın boy ve uç kısımlarına ombre işlemi yaptırarak da bu rengi kullanabilirsiniz.

 

 

 

Küllü Kumral Saç Rengi:

Kumral saç renkleri içinde açık renkli ışıltılar gibi farklı tonlarda açık renk saç boyaları ile elde edilen bir renk. Özellikle açık tenli kişilere çok yakışıyor.

 

 

 

Koyu Kumral Saç Rengi:

Buğday tenli kişilerde çok doğal duran bu saç rengi ülkemizdeki pek çok bayanın doğal saç rengi olmakla birlikte dünya genelinde de en çok sahip olmak istenilen saç renklerinden bir tanesidir. Bu anlamda bizler oldukça şanslı sayılabiliriz.

 

 

 

Kumral Saç Rengi:

Kahverengi saç renkleri arasında en açık tonu olarak bahsedebileceğimiz bu renk, genel anlamda çok esmer olmayan tüm bayanlara yakışacaktır. Pek çok saç boyası ile kolaylıkla evlerde de elde edilebilecek bir renk olması seven kişiler için bir avantaj sağlamaktadır.

 

 

 

Kızıl Saç Rengi:

Saç renkleri arasında genellikle sıcak olarak tabir edilen cilt tonuna sahip kişilere yakışan bu renk, aynı zamanda renkli gözlere sahip bayanlarda da erkeklerin oldukça ilgisini çekmektedir.

 

 

 

Kestane Saç Rengi:

Doğal görünümlü bir renk olması dolayısı ile hemen her cilt tipi için uygun olmakla birlikte tıpkı kahverengi saç rengi gibi ev ortamında kolaylıkla elde edilebilecek bir yapıya sahiptir.

 

 

 

Bakır Saç Rengi:

Kızıl saç renginin birkaç ton açığı olan bu renk yanlış uygulamalar sonucu turuncu renge yakın bir görünüme kavuşacağı için ev ortamında çoğunlukla başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bu yüzden istediğiniz tonu kuaförünüze bildirmeniz halinde daha sağlıklı bir şekilde saçlarınızda bu rengi kullanabilirsiniz.

 

 

 

Siyah Saç Rengi:

Saç renkleri içinde bir klasik sayılan ve oldukça dikkat çeken siyah saç rengi pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Çok gizemli ve dikkat çekici olması da ayrı bir çekicilik kattığı için hem de evde uygulaması kolay olduğundan dolayı hemen her bayanda bulunan bir saç rengidir. Her saç üzerine kolaylıkla uygulanabilir.

 

 

 

Patlıcan Moru Saç Rengi:

İçerisinde morluk barındıran fakat ne dikkat çekici bir mor ne de gece karası gibi siyah olmayan ikisinin de arası bir tonda bulunan bu saç rengi çok esmer olmadığınız müddetçe herkese yakışabilir. Ayrıca siyah tonlardaki saçların arasına ışıltı amaçlı olarak da uygulanabilir.

 

 

 

Mor Kızıl Saç Rengi:

Patlıcan moru saç renginin daha açık tonu olan renktir. Yine kolayca evde uygulanabilen bu saç rengi de çok sevilen saç renkleri arasında gösterilebilir.

 

 

 

Karamel Kahve Saç Rengi:

Koyu saçlara uygulandığında kalıcılığı daha fazla olan bu saç rengi kumral kişilere çok yakışmaktadır. Bu anlamda esmerlerin kesinlikle uzak durması gereken bir renk olduğunu belirtmek isteriz.

 

 

 

Sarı Saç Rengi:

Saç renkleri içinde bir diğer klasik renktir diyebiliriz. Sarı rengin birçok tonu bulunur. Her ne kadar aşırı esmer bayanların da bu hataya düşerek saçlarını bu renge boyadıkları görülür. Aslında genellikle beyaz tenli kişilere yakışan, kumral kişilerde bile yapay durabilen bir renktir. O yüzden esmer kişileri bu renkten uzak durmaya ve daha farklı renklere yönlendirmek istiyoruz.

 

 

Akaju Kahve Saç Rengi:

Kahverenginin daha açık ve daha ışıltılı hali olan bu saç rengi kumral, buğday ve beyaz cilt tonuna sahip kişilere çok yakışmaktadır.

 

 

 

Tarçın Bakır Saç Rengi:

Yine renkli gözlü ve açık renk cilt tonuna sahip kişilere çok yakışan bir saç rengidir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta tüm kızıl saçlarda olduğu gibi bu saç rengi de ciddi anlamda akmaktadır.

 

 

 

Gri Saç Rengi:

2015 ve 2016 yılının en trend saç rengi olan gri, hemen her cilt tonuna sahip kişiye yakışmaktadır. Bunun yanı sıra pek çok saç renginin içine balyaj yapılarak da kullanılan gri saç rengini evde kesinlikle denenmemesini tavsiye ederiz.

 

 

 

Bal Köpüğü Saç Rengi:

Kumral saç rengi ile kahverengi saç renginin biraz açılarak uygulandığı saç rengidir. Hem kumrallara hem de açık renk cilt tonuna sahip kişilere çok yakışmaktadır. Evde çok başarılı uygulanamasa da yardım alınarak uygulanabilecek bir renktir.

 

 

 

Çikolata Kahve Saç Rengi:

Tam bir çikolata rengi olan bu saç rengi esmer bayanlara ve koyu kumral cilt tonuna sahip buğday tenli kişilere çok yakışıyor. Kolaylıkla evde de uygulanabilen bu renk iyi bakıldığında 4 ile 6 ay arasında bir kalıcılığa sahip olabiliyor.

 

 

 

Marsala Saç Rengi:

Bu saç rengi koyu mürdüm rengi olarak da adlandırabileceğimiz bir renk. Kızıl saç renginin kullanabilecek cilt tonuna sahip kişilerce kolaylıkla kullanılabilen bir renktir. Bu yılın popüler saç renkleri arasında önde gelmektedir.

 

 

 

Badem Kahvesi Saç Rengi:

Tam olarak badem rengi olan bu saç rengi tıpkı kızıl renklerde olduğu gibi pek kalıcı değil. Fakat çok güzel bir renk olması sebebi ile iyi bakılarak kullanılabilir. Yeşil gözlü ve açık tenli kişilere çok yakışmaktadır.

 

 

 

Dore Saç Rengi:

Altın ışıltıları içeren bu saç rengi beyaz tenli kişilere çok yakışmaktadır. Özellikle uzun saçlarda oldukça göz alıcı ve dikkat çekici olan dore saç rengi hafif ışıltı attırma işlemi ile daha da güzel görünüme kavuşabilir.

 

 

 

Fındık Kabuğu Saç Rengi:

Açık kumral saç boyası ile açık kahve saç renklerinin karışımı ile elde edilen bu saç rengi genellikle herkese yakışmaktadır. Her saçta olduğu gibi ışıltı işlemi yapıldığında çok daha göz alıcı hale getirilebilir.

 

 

 

Gizemli Karadut Saç Rengi:

Marsala renginin birkaç ton açığı olan bu saç rengi tüm cilt tonuna sahip kişilerce kolaylıkla kullanılabilecek bir renktir.

 

 

 

Buzlu Kestane Saç Rengi:

İçerisinde kızıllık barındıran bu kestane rengi saç boyası pek çok markanın koleksiyonunda bulunmakta ve birçoğu da kalıcılık vaat etmektedir. Fakat kızıllık barındıran her saç boyası gibi bu saç boyasını kullanmaya başladığınızda saç bakımını ayda en az iki defa yapmalısınız.

 

 

 

Açık Şeftali Açık Pembe Saç Rengi:

2016 yılının en çok tercih edilecek olan bu saç rengi Avrupa’da pek çok ülkede oldukça popüler. Yalnızca beyaz tenli kişilere yakışan bu renk özellikle yaz aylarında tercih edilebilir.

 

 

 

 

Saç renkleri arasında son yılların en çok tercih edilen renklerini sizler için sıraladık.Bunun yanında hangi saç renkleri hangi cilt tipine daha uygun bunları da belirterek, size en uygun saç renkleri hangileridir sorusunun cevabını bulabilmeniz için seçenekleri size en uygun şekilde indirgemeye çalıştık. O kadar fazla saç renkleri arasından doğru saç rengini bulmanın gerçekten zor olduğunu bildiğimizden makaleyi çok kapsamlı bir şekilde ele aldık. Umarız doğru saç renginize ulaşabilmeniz için bu yazının bir nebze faydası olmuştur, güzellikle kalın..

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın