20 Mayıs 2022

En sinir bozucu 16 arkadaş tipi

0 0
4 min read
İşte her zaman etrafınızda gördüğünüz ama sırf arkadaşlığınız bitmesin diye sabrettiğiniz 16 sinir bozucu insan tipi.<br />
0 0

Eminiz ki sizin de etrafınızda en az bir tane sinir bozucu arkadaş tipi vardır. Ve siz de ya arkadaşlığınızın bitmemesi için ya da insanlara kırmaya cesaret edemediğinizden dolayı onlara tahammül ediyorsunuzdur. Sizler için her gün etrafınızda dolaşıp, yaşam enerjinizi bitiren bu sinir bozucu tipleri sıraladık.

İşte en sinir bozucu 16 arkadaş tipi…

‘’Bayan Mükemmel’’

Güzellikleri, karakterleri, duruşları ve sanki usta bir heykeltıraşın ellerinden çıkmış gibi duran gülüşleri ile ’Bayan Mükemmel’ olan bir arkadaşınız varsa, erkeklerden yana umudunuzu kesmenizi öneririz. Zira onun yanında hiçbir şansınız yok.

‘’Bay Mükemmel’’

Yunan mitolojisindeki tanrılara benzeyen ve bulunduğu ortamda fark edilip otorite kurması yalnızca 5 dakikasını alan bir erkek arkadaşınız varsa, üzgünüz sizin de kadınlardan yana bir şansınız yok.

‘’Egoları ile küçük dağları yaratmakla kalmayıp, güneşi de kendisinin doğurup batırdığını sananlar’’

Kendilerini çok mükemmel sanan ve sürekli ‘‘Ay ben çok tatlıyım.’’, ‘’Bugün gene çok güzelim.’’, ‘’Bu aynadaki yakışıklı/güzel de kim?’’, ‘’Bak bana ben mükemmelim. Biraz beni örnek al.’’ gibi cümleler sarf eden (ve daha kötüsü bu söylediklerine inanan) bu insanlar hayatı size zindan edeceklerdir.

‘’Çirkeflikte seviye atlayanlar’’

Söz konusu medeni bir insan gibi sırada beklemek ya da insanca bir konu üzerinde tartışmak olunca çirkefleşmekte seviye atlayan o insanlarla arkadaşlık edeceğinize, yalnız kalmanızı öneririz. Zira, eğer onla arkadaşlığınızı devam ettirirseniz yakında siz de ona benzeyeceksiniz.

‘’Herkesin sevgilisi’’

Hani o sınavlardan sürekli yüksek not alan, hocaların göz bebeği, annenizin sürekli ‘’Neden biraz onun gibi olamıyorsun?’’ dediği, sevgilinizin bile ‘’Aa o mu? O çok iyi biri ya. Çağırsana gelsin sohbet edelim.’’ dediği o arkadaş var ya, neyse biz bir şey demiyoruz.

‘’İndirimli mağazaya, sıcak bir günde serin bir havuza atlıyormuşçasına dalanlar’’

İndirimleri takip etmek, ihtiyaç olan bir şeyin ucuzunu almak elbette ki güzel ve akıllıca bir şeydir. Ancak sezon sonlarını hayatlarında takvim olarak o arkadaşlardan koşarak uzaklaşmanız, sizin yararınıza olacak.

‘’Nefes alırken bile size danışanlar’’

Hayatları boyunca öz saygıdan nasibini alamamış insanlardan biri sizin arkadaşınızsa, bu durumu çok iyi anlarsınız. Çünkü giyeceği kıyafetten, yiyeceği yemeye kadar her şeyini size soran bu arkadaşların, tam bir migren sebebi olduğunu bilirsiniz.

‘’Çok konuştuğu için çenesi yerinden çıkanlar’’

Sizin hiç tek nefesle 2 paragraf okuyabilen arkadaşınız oldu mu? Eğer olduysa bu durumu çok iyi anlarsınız. Çünkü bu arkadaşların genellikle kendisi ile ilgili konuşmaktan veya birilerinin dedikodusunu yapmaktan, çenesi çıkmıştır ve bir türlü susmazlar.

‘’İlişkisini, sizin ilişkiniz ile kıyaslayanlar’’

Hayatta kendisini en doğru ve en mükemmel sanan insanları bilirsiniz. Üstelik bu insanların iyi giden bir ilişki varsa, vay halinize. Çünkü böyle insanlar ‘Aa hiç öyle denir mi? Bak ben böyle yapıyorum.’’ , ‘’Senin sevgilin sana bunu mu aldı? Bak benimki ne aldı.’’ ve ‘’Şimdi kusura bakma ama bizim ilişkimizde bir kalite bir seviye var. Siz de bu yok. Bu yüzden böylesiniz’’ gibi sözler ile ömrünüzden ömür çalacaklar.

‘’Polyanna’nın Türkiye şubesi’’

Başına piyano düşse bile, ‘’Aaa ben ölürken ne güzel ses çıktı, sanırım çok şanslıyım’’ diyebilecek kadar iyimser ve sinir bozucu arkadaşlar, lütfen hayatın gerçeklerini biraz görün ve bu kadar sinir bozucu olmayı bırakın.

‘’Sevgiliniz ile kanka olanlar’’

Sevgiliniz ile en yakın arkadaşınızın anlaşabilmesi gerçekten güzel bir şey olsa da, en yakın arkadaşınız ile sevgilinizin kanka olması gerçekten sinir bozucudur. Çünkü sevgiliniz karşı cinsten biri ile sohbet ediyor, gülüyor ve eğleniyordur. Üstelik bu kişi en yakın arkadaşınız olduğu için kıskanamazsınız bile!

‘’Aaa, bak kanka geçenlerde ne aldım’’cılar

Her aldığını gözünüze sokan ve bu aldıklarını size ballandıra ballandıra anlatan o arkadaş ile ilgili söyleyebileceğimiz tek şey, biraz gördü öğrenmesi gerektiğidir.

‘’Toplum içerisinde seviyeyi 0-6 yaş grubuna düşürenler’’

Normal arkadaş ortamı içerisinde yaptığı espriler ve çocuk taklitleri göze şirinmiş gibi gelse de, toplum içinde nasıl davranmayı bilmeyen arkadaşlar ile sokağa çıkmak, saatli bir bombanın patlamasını beklemek gibi sinir bozucudur.

‘’Parfümünüzü pahalı bir markanın testerıymış gibi davranıp, acımasızca sıkanlar’’

Severek aldığınız ve sizin bitmesin diye azar azar sıktığınız parfümünüzü, sanki pahalı bir markanın testerını sıkma şansını hayatında ilk ve son defa yakalamışçasına sıkanlara sesleniyoruz! Yapmayın!

‘’Cüzdanımı evde unuttum, bu seferlik sen öder misin?’’ diyenler

Ah, hadi ama! Hepimiz onun cüzdanın yanında olduğunu ve bunu belki de 100. defa söylediğini biliyoruz.

‘’Sizin ikiziniz gibi davrananlar’’

Eğer bir arkadaşınız tarzınızı, duruşunuzu davranışlarınızı beğeniyorsa, bu iyi bir şeydir. Eğer bu arkadaşınız yavaş yavaş sizin yaptıklarınızı yapmaya, sizin giydiklerinizi giymeye, sizin yediklerinizi yemeğe başladıysa parmak uçlarınızda geri çekilerek, bulunduğunuz ortamdan kaçın! Tabi yanınızda aynı karından çıkmamanıza rağmen bir ikinizin olması hoşunuza gidiyorsa, orası başka.
Kadinvekadin.net özel haberidir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın