20 Mayıs 2022

Erkek evlenmeye nasıl ikna edilir

0 0
3 min read
Aklında hiç evlilik fikri olmayan erkeği bile, bu taktiklerle evliliğe ikna edebilirsiniz...<br />
0 0

1- Evlilik delisi olma
Bir erkek seninle çıkmaya başlar başlamaz “Ben ciddi ilişkilerin insanıyım. Benimle ilerisi düşünüyorsan devam edelim” deme. Sen sanıyorsun ki bu sözü söyleyince karşındaki erkek sana “Hımmm, tam evlenilecek kız” gözüyle bakacak. Hayır öyle olmayacak. Bu söz seni daha yeni tanıştığın, yeni çıkmaya başladığın bir erkekle evlenmeyi düşünecek kadar evlilik meraklısı olarak gösterecek. Olayı akışına bırakacaksın, zamanını bekleyeceksin.
2- Sürekli evlilikten söz etme
İlişkinin ilerleyen aylarında her buluşmanızda konuyu evliliğe getirme. Evliliği düşündüğünü zaten senin erkek arkadaşın biliyor. Ama bu konuyu sürekli gündemde tutarsan sevgilini ürkütürsün. Erkekler evlilik sorumluluğunu kolay kolay almazlar. O zaten bir kararsızlık yaşarken sen üzerine gidersen onu evlilik fikrinden iyice soğutursun.
3- Evli arkadaşlarını örnek gösterme
Evli, mutlu, çocuklu arkadaşlarını sürekli sevgilinin gözüne sokma. Sonra hem arkadaşlarını kötüler hem de evliliği. Sen böyle yaptıkça evlilikle arasındaki mesafesini açar. Bırak o görsün.
4- Eve evlilik dergileri alma
Bazı kadınların evin çeşitli köşelerine çeşitli evlilik dergileri yerleştirip erkeğin dikkatini çekmeye çalıştığını biliyorum. Bunu yapma. Bu dergiler zaten evleneceğiniz zaman bile erkeğin ilgisini çekmez. Aksine dergide ne yazıyorsa tersini yapmak ister erkekler. Bu taktik asla işe yaramaz.
5- Onun fikirlerini al
Evlilik hakkında ne düşünüyor? Evleneceği kadından beklentileri ne? Ne zaman evlenmeyi düşünüyor? Çocuk sahibi olma konusunda fikri ne? Bu soruların yanıtları çok önemli. Çeşitli sorularla ve zamana yayarak bu soruların yanıtlarını almalısın ve sen de adımını ona göre atmalısın
6- En çarpıcı unsur ‘çocuk’
Evliliğin en büyük amacı aile olmaktır. Ailenin en önemli unsuru da çocuktur. Bir çocuk istediğini (eğer istiyorsan) mutlak vurgula. Hatta “Ben erken anne olmak istiyorum. Çocuğumla arkadaş olmak istiyorum” de. Bu senin evlilik teklifine açık olduğunu gösterecektir.
7- Evliliği küçümseme
Evet,. evlilik meraklısı olma ama “Aman canım evliliğin ne gereği var?” gibi cümleler de kurma. Evliliğin aile kurmak için şart olduğunu, insanların evliyken de sevgili olabileceğini, evliliğin aşkı öldürmeyeceğini vurgula. Ama bunların hepsini bir tek konuşmada değil, zamana yayarak söyle.
8- Olmadı rest çek
Her şeyi denediğin halde adam sana evlilik teklif etmiyorsa ondan pek de fayda yok demektir. Ama yine de son bir kez şansını dene ve “Beni oyalama, ben bir aile kurmak istiyorum. Ama sanırım seninle aynı fikri paylaşmıyoruz” de. Karşındaki erkek silkinip kendine gelecek, ya artık bıçağın kemiğe dayandığını ve evlilik teklifini etmesi gerektiğini anlayacak ya da “Haklısın, ben evlenmek istemiyorum” deyip kendi yoluna gidecek. Her iki durumda da sen karlısın.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın