19 Mayıs 2022

Erkekler güzellik kızlar sıcaklık arıyor

0 0
2 min read
Erkek ergenlere, 'Karşı cinste neden hoşlandığı' sorulduğunda cevap, 'Karşı cinsin fiziksel özellikleri' olurken, kız ergenlerin cevabı, 'Yakınlık ve destek' olmuştur<br />
0 0

Ergenlerin çoğunun karşı cinsten arkadaşı olduğu ve arkadaşlarıyla genellikle okulda, dershanede tanıştıkları görülmüştür. Karşı cinsten romantik bir ilişkisinin olmadığını belirten ergenlerin sayısı, olduğunu belirtenlerden daha yüksektir. İlerleyen teknolojiyle birlikte farklı türde arkadaşlık ilişkilerinin de ortaya çıktığı belirtilen analizde, Türk ve Japon üniversite öğrencileriyle yapılan bir çalışmaya da yer verildi. Buna göre, erkeklerin internet arkadaşlıklarına yönelik yakınlıklarının kızlarınkinden, kızların yüz yüze arkadaşlıklarına yönelik yakınlıklarının erkeklerden yüksek olduğu vurgulandı.
ABD’LİLER DAHA AZ DOKUNUYOR Yine analizde, kültürlerarası farklılığı belirlemek amacıyla ABD ve Fransa’da lise öğrencileri üzerinde yapılan bir araştırma örnek gösterdi. Amerikan ergenlerinin Fransız ergenlere oranla ‘Birbirlerine daha az dokundukları’nın ortaya çıktığı vurgulandı. Yine Amerikalıların, Fransız ergenlere oranla arkadaşlarıyla ‘Daha az olumlu’ ve ‘Daha az yüzyüze’ ilişkilerde bulundukları ifade edildi. Gelecek kaygısı önemli TÜRKİYE’DE ergenlerin yaşamlarında, gelecek kaygısı önemli bir konudur. Ön ergenlikten itibaren ilköğretim ikinci kademesine girme sınavları için çalışmaya başlayan ergen, daha sonraları da meslek edinmek için kendini ünevirsite sınavına odaklamaktadır. Ergenlikte yaşanan ilişkilerin boyutlarının ne ölçüde olduğu sınav kaygısı olmayan toplumlardaki ergenlerle ülkemizdekilerin karşılaştırıldığı araştırmalarla ortaya konabilir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın