20 Mayıs 2022

Erkeklerde burun estetiği ameliyatı

0 0
2 min read
0 0

Estetik ameliyat yaptıranların sadece kadınlar olduğunu düşünüyorsanız çok ama çok yanılıyorsunuz demektir. Özellikle doğuştan ya da bazı kazalar sebebiyle burunlarında yaşadıkları hem nefes problemleri hem de çirkin görüntü sebebiyle plastik cerrahiye başvuran erkeklerin sayısı çok artmıştır. Hatta Amerikan Plastik Cerrahlar birliğinin 2012 verilerine göre, estetik ameliyat olan her 10 kişiden birisi erkek. Üstelik yapılan her dört burun estetiği ameliyatından bir tanesi erkeklere uygulanmakta olup bu sayı günden güne artmaktadır.

 

Erkeklerin plastik cerrahiye başvurmalarındaki en büyük etken hiç şüphe yok ki “kendine güven hissi”. Kişi eğer kendisi ile barışık değil ise kendine güvenmesi gerçekten çok zor olacaktır. Özellikle yüzün karakterini en çok belirleyen organ olan burun ile ilgili bir problem olduğunda kendimizi rahat hissedemeyiz ve kendine güven hissi burada kaybolur. Birbirine taban tabana zıt olan iki cinsiyetin, burun estetiği ameliyatlarını benzer şekilde yapmak kesinlikle doğru olmayacaktır.

 

Erkeklerde genelde eğri ve ucu düşük burunlar istiyorlar. Erkeklerde en çok dikkat edilmesi gereken konu ise erkeğin yüzündeki maskülen ifadenin kaybolmaması. Bu maskülen ifade burun estetiği ameliyatı yapılırken mutlaka korunmalıdır. Burun estetiği ameliyatı sonrası kalkık bir burun kadına daha kadınsı ve sempatik bir hava katarken, erkek için böyle bir burun kabul edilemez. Erkekler burun estetiği ameliyatı olmak istediklerinde genellikle kadınlar gibi burunlarının bütün ile oynatmak istemezler. Bu yüzden erkeklerde burun estetiğini tek bir kalıba sokarak yapmak doğru olmayacaktır. Çünkü bazı erkekler burun ucundaki düşüklük yüzünden rahatsız olurken, bazıları ise kemerden rahatsız olacaklardır. Bu sebeple burun estetiği ameliyatını planlarken hastayı iyice dinlemeli, ne istediğini çok iyi anlamalı ve onu mutlu edecek sonuca gerçekçi bir şekilde yönlendirmek önemlidir.

 

Erkeklerde kapalı ya da açık teknik burun estetiği ameliyatlarından hangisi seçilmelidir?

 

Erkeklerde de kadınlardaki gibi her iki seçenek uygulanabilir. Ancak burun estetiği ameliyatı olduğunun anlaşılmasını istemeyen erkekler kapalı teknik burun estetiğini tercih ederlerse izsiz şekilde burun estetiği ameliyatı olabilirler.

 

Erkeklerde burun estetiği ameliyatının en önemli kuralı diğer kişiler tarafından anlaşılmamasını sağlamaksa eğer, hafif kemerli, yüzdeki karakteristik özellikleri koruyacak çıkıntıları bırakmak ve herhangi bir iz olmaması önemlidir.

 

Op. Dr. Barış Çakır

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın