Erkekleri kandırmak daha kolay

Erkeklerin yarısı ‘doğru kadını’ ilk randevuda buluyor ancak kadınların ise en az 6 randevuya ihtiyacı oluyor.

18 Mart 2016 Cuma, 16:02

Parıltılı bir bakış, güven veren bir gülümseme ya da bir parfüm kokusu… Öyle görünüyor ki böyle anlık olaylar erkeklerin üzerinde daha büyük bir etki yaratıyor.
Yapılan bir araştırmaya göre, erkekler ‘işte o kişi’ dedikleri kadını seçmekte hiç zorlanmıyor ancak ladınların kalbini kazanmak hiç de kolay değil.
Daily Mail’ın haberine göre, aynı araştırma erkeklerin 5’te 1’inin ilk görüşte aşık olabildiklerini, yarısından fazlasının ilk randevudan sonra partnerlerine tutulduklarını ve 4’te 3’ünün ise 3 randevudan sonra kalplerini kaptırdıklarını ortaya koyuyor.
KADINLAR İLK GÖRÜŞTE AŞIK OLMUYOR
Diğer taraftan, sadece 10 kadından 1’i ilk görüşte aşık olduklarını belirtiyor. Kadınların çoğu ise gerçek aşkı bulduklarına ancak 6’ncı randevudan sonra ikna olduklarını ifade ediyor.
Alınan cevapların sonucunda, ilk görüşte ‘elektrik’ almanın daha çok feminen bir duygu olduğu tabusu da yıkılmış oluyor. Böylece erkekler ile kadınların ilişkilere bakış açısı arasındaki büyük fark bir kez daha ortaya çıkıyor.
British Psychological Society profesörü Alexander Gordon erkelerin dış görünüşe daha çok önem verdiklerini kadınların değerlendirmelerinin ise çok daha karmaşık olduğunu vurguluyor. Kadınlar sosyal durumları erkeklerden daha iyi analiz edebiliyor.
ERKEKLER DAHA ÇOK AŞIK OLUYOR
Yaşları 16 ile 86 arasında değişen ve 1500 erkek ile 1500 kadın arasında yapılan araştırmaya göre ortalama bir İngiliz erkeği hayatında 3 kez, ortama bir İngiliz kadın ise hayatında sadece 1 kez aşık olduğunu belirtiyor. Erkekler ‘seni seviyorum’ demeye de daha yatkın.
Araştırmaya katılanların 4’te 1’i de kalp kırıklıklarını tamir edemediklerini söylüyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...