23 Nisan 2021

Erkeklerin vazgeçmesi gereken 10 kötü alışkanlık

Kadınların makyajla uyumak, çok dar kıyafetler giymek gibi kötü alışkanlıklarının olduğunu biliyoruz. Peki erkeklerin ne gibi kötü alışkanlıkları var?<br />
0 0

Aslında kadın-erkek herkesin kendisi için dikkat etmesi ve özen göstermesi gereken noktalar var. Kadınların dikkat etmediği konuları biliyoruz. Peki ya erkekler? Kimi dış görünüşüne önem vermez, kimi ise yediğine içtiğine dikkat etmez.

İşte erkeklerin kötü alışkanlıkları’

Dış görünüşe önem vermemek’ Aslında erkek-kadın fark etmez, herkes dış görünümüne özen göstermeli. Ama nedense erkekler bu konuda biraz daha dikkatsiz.

Sağlıksız beslenme’ Beslenmenize dikkat etmediğinizde, egzersiz yapmadığınızda ve özellikle de sigara gibi kötü alışkanlıklarınız varsa kendinize daha çok vakit ayırmalısınız. İşlenmiş gıdalar vücudunuz için zararlıdır. Sadece kilo almanıza yol açmaz, cildiniz bile bu ürünlere karşı daha hassas olabilir. Un, şeker, margarin gibi beyaz renkli gıdalardan da kaçınmalısınız. Bunları yemek yerine, humusa batırılmış çiğ sebze, taze meyve ya da bir avuç dolusu kuru yemiş yiyebilirsiniz.

Hareketsiz yaşam’ 20 dakikalık bir gezinti, kalorili yiyeceğin etkisini düşürmez. Her şeyden önce formda kalmak için iyi bir diyet yapmalısınız. Bunun yanında düzenli egzersiz, abur cuburdan uzak durmak gibi sağlıklı bir yaşam tarzı uygulamalısınız. Ne sıklıkta ve ne kadar fiziksel aktivite yaptığınıza da dikkat edin.

Kambur durmak’ Kambur duruş, sadece omurganız için kötü değildir. Aynı zamanda birçok kötü etkisi vardır. Çökük bir duruş, tembel olduğunuz ya da kendinize güveniniz olmadığı mesajını verir. Tam tersi, dik bir görünüş kaslarınızı sıkı ve belirgin gösterir. Bu da kendinize güveninizi artırır.

Kuru tıraş olmak’ Krem olmadan kuru tıraş olmak yüzünüzün kaşınmasına, tahriş olmasına, cildinizin pütür pütür olmasına ve kılların dönmesine yol açar.

Yüzüne sürekli dokunmak’ İki yıkama arasında, elleriniz her çeşit kiri, bakteriyi ve yağı toplar. Dokunduğunuzda gözenekleri tıkayan tüm bu şeyler, yüzünüze geçer ve sivilcelere yol açar. Ayrıca yüzü elle ovalamak, kırışıklık oluşumunu artırır.

Çok fazla kahve içmek’ Günde en az 8 bardak su içilmeli. Çünkü kafein gibi idrar söktürücüler, vücuttan suyu dışarı atar. Vücudun yüzde 70’i sudur. Uygun hücre fonksiyonu, parlak bir cilt ve formda bir vücut için vücut susuz kalmamalı. Bu nedenle, sabahları 2-3 bardak kahve olmadan olmaz diyenler, en azından daha fazla su içerek bunu dengelemeye çalışın.

Sigara içmek’ 4 binden fazla kimyasal içeren sigaradaki 51 maddenin kanserojen olduğu biliniyor. Her çektiğiniz sigara dumanıyla gerçekten kendinizi öldürüyorsunuz. Sigara içtiğinizde, vücudunuzda serbest radikaller oluşuyor ve bu yıkıcı moleküller DNA’nıza zarar veriyor. İşe sigaranın avantaj ve dezavantajlarını tartarak başlayın. Sigara olmadan yaşamaya çalışın. Israrcı olursanız başarılı olursunuz.

Yüz bakımı için ne bulunursa kullanmak’ Birçok erkek cilt bakımına ihtiyaç duyabiliyor. Ancak sert kimyasallar içeren sıvı sabunlar ya da kalıp sabunlar yüzünüzdeki ince ve narin deriyi kurutabiliyor. Kuru, yağlı ya da karışık cilt tiplerine uygun formüle edilmiş bir temizleyici kullanarak, daha temiz, yumuşak ve genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.Islak tıraşta mükemmel sonuç için önce duş alın gözenekleriniz açılınca daha iyi tıraş olabilirsiniz

Güneş kremi olmadan güneşlenmek’ Yaşlanmayla ilişkili cilt hasarının çoğu güneşe aşırı maruz kalmayla oluşuyor. Dışarıda çok fazla zaman geçirmek cildinizin hızlı kırışmasına, hatta daha da kötüsü kansere yakalanmanıza yol açar. Cildinizi korumak ve kırışıklık oluşumunu yavaşlatmak için öğlen saatlerinde güneşe çıkmayın.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın