22 Haziran 2021

Estetik Cerrahi Operasyonları : Rinoplasti

0 0
2 min read
0 0

Estetik cerrahi uygulamalar cildinizin daha oranlı ve vücudun diğer bölgeleriyle uyumlu olmasını sağlamaya katkı sağlayan uygulamaların bütünüdür. Dış görünüşteki estetik problemlerin giderilmesi, günümüz teknolojisi sayesinde kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Vücudunuzun herhangi bir bölgesindeki, estetik bozuklukların giderilmesi için birçok epilasyon uygulaması kullanılmaktadır. Estetik cerrahi uygulamaları yüz gençleştirme, saç nakli, burun estetiği, vücudun bölgesel yağlardan arındırılması ve daha birçok uygulamaların tümünü kapsamaktadır.

Yüzde uygulanan estetik cerrah uygulamalar daha çok burun üzerinde gerçekleştirilmektedir. Burun yüzde estetik görünümü etkileyen en önemli unsurdur. Burun estetiği tıp alanında rinoplasti olarak adlandırılmaktadır. Burundaki sağa veya sola olan eğikler, burun ucu kaldırma, burun küçültme, burun dolgunlaştırma gibi birçok işlem burun estetiği uygulamasıyla gerçekleştirilebilmekte ce estetik görünüm kazandırılabilmektedir. Hipertrofisi, septum deviasyonu gibi solunum zorluğuna sebep olan ve burundaki şekil bozukluklarının tedavisinde estetik cerrahi uygulamaları kullanılmaktadır. Burun estetiği uygulaması gelişim çağının sona ermesinin ardından uygulanabilmektedir, gelişim çağı ortalama 17-18 yaşlarına denk gelmektedir. Burun estetiğinin gerçekleştirilebilmesi için kişinin fiziksel gelişimini ve kişilik gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Estetik cerrahi uygulamalar ile kaza, doğum, hastalık sonucunda oluşan bölgelerin onarılması sağlanmakta ve etkili sonuçlar ortaya çıkarılabilmektedir.

Estetik cerrahi uygulaması birçok alanda kullanılabilmektedir. Estetik cerrahi uygulamaları ile yüz estetiği alanında saç ekimi, dudak estetiği, kulak estetiği, yüz ve boyun germe, burun estetiği ve göz kapağı estetiği yer almaktadır. Estetik cerrahi uygulamalarının sıkça kullanıldığı diğer bir alan ise vücut estetiğidir, vücuttaki yağ alma, popo estetiği, koltukaltı terlemesi gibi uygulamalar ile vücut estetiği alanında da yoğun olarak estetik cerrahi uygulamalar tercih edilmektedir.

Burun estetiği (rinoplasti) fiyatları hastadan hastaya değişebilmektedir. Burundaki deformasyon miktarı, kırık olup olmadığı, septum deviasyonu olup olmadığı burun estetiği fiyatları konusunda etkili olabilir.

Estetik cerrahi uygulamalarının mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Cerrahi uygulamaların başarılı sonuçlanabilmesi ve başka bir problemin ortaya çıkmaması için tercihinizi uzman bir doktor yönünde yapmalısınız.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın