27 Ocak 2022

Estetik diş hekimi ile kendinize güvenin!

0 0
2 min read
0 0

Diş Estetiği ile kendinize güveniniz gelsin

Dr. Yasemin Budak anlatıyor ; Hepimiz insanların arasında kendine güven duygusu içinde olmak isteriz. Bunun için birçok farklı etken vardır ancak bunların içinde olduğu bilinen gülüş de vardır. Gülmek insanlara en çok yakışan şeylerden birisidir. Herkes gülerken ki anılarının çoğalmasını ister. Ancak bazen gülüşümüzden memnun olamayabiliyoruz. Bunun nedeni yüz hattı olabilir ancak bu küçük bir ihtimaldir.

Diş Sorunları

Diş sorunları ise daha ayrıntılı ve daha yaygın bir sorundur. Dişlerdeki en ufak görünüm sorunu gülerken direk ortaya çıkacaktır. Bu istenen bir durum değildir. O yüzden temel diş tedavilerinin yanında diş estetiği de günümüzde önemli bir hal almıştır.

Bu konuya devam etmek gerekir. Estetik diş hekimi aslında tek bir tedavi yöntemini ifade etmez.

Dişte Renklenme

Birçok tedavi yöntemi bu alana girer. Örneğin dişinizde renklenmeler olabilir. Bunun nedeni diş taşı veya sigara vb. durumlar olabilir. Bu renklenmeler direk olarak dişinizin görünümünü dolayısı ile sizin görünümünüzü etkiler. Dişler arasındaki boşluklarda yine görünüme etki eden unsurlar arasında yer almaktadır.

Bunun yanında dişlerdeki kırık veya çatlaklarda kolaylıkla göz önüne çıkacaktır. Dişlerdeki çarpışıklıklar yine kolaylıkla görünüme etki eder. Aslında dediğimiz gibi bu alana birçok diş rahatsızlığı girebilir. Bu konuda oldukça fazla sayıda tür vardır ve bunlar hakkında en yararlı ve sağlam bilgiyi diş hekimlerinden alabilirsiniz. Bu yazının hazırlanmasında katkıda bulunan DentBB’yı diş hekimi açısından öneririz.

Dişlerimizdeki bozukluklar artık çok fazla gözümüze çarpıyor. Bunun nedeni ülkemizde artık bir diş tedavisi ve dişe bakım kültürünün oluşmasıdır. Artık eskisi gibi çürük veya tedavi bekleyen dişlerle beklemiyoruz. Diş tedavisi ülkemizin her köşesine ulaşmış durumdadır. Bu nedenle artık tedavi sonrasını düşünecek duruma geldik. Hepimiz son derece estetik dişleri hak ediyoruz. Bunu anladığımız için diş estetiği günümüzdeki önemini kazandı.

Kaynak: http://dentbb.com/dis-estetigi/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

More Stories

0 0
4 min read
0 0
5 min read

Bir cevap yazın