15 Haziran 2021

Etkileyici olmanın 5 adımı

Etkileyici deyince aklınıza hala Marilyn Monroe mu geliyor?<br />
0 0

1.DİYET YAPMAK ANTİPATİK
Otomatiğe bağlanmış “diyetteyim” cevabı artık hiç ilginç değil. Kendini tanıyıp nelerden kilo aldığını, nelerin bünyeye iyi geldiğini bilmek yani bilinçli bir tüketici (yiyici !) olmak çok daha etkileyici. Hele güzel bir yemekte masaya oturup rejim münasebetiyle sadece salata ısmarlayıp başkalarının yemeğini tırtıklamak çok antipatik.
2.YENİLENMEK
Jennifer Aniston’un 90’lı yıllardaki Friends dönemini hatırlayın. Ne kadar şirin ve komikti.Ünlü oyuncu şu anda 40 yaşında, hatta birkaç ay içinde 41 olacak. Bu haliyle her zamankinden çekici. Kendinden daha emin, özgür ve üretken. Üstelik gayet fit. Çok beğenilen saçları sanki daha parlak ve gülüşü daha çekici. Her ne yapıyorsa, işe yarıyor.
3.KENDİ KOKUNU KEŞFETMEK
Başkasının önerdiği parfümü almak artık iyi fikir değil. Belki sadece denemek evet, ama almak? Koku dediğimiz mesele, önemli ve dolayısıyla ciddiye alınmalı. Gözlükleri takıp ciddi bir tavır takınmaktan bahseden kim? Araştırmak, aramak, bulmak, denemek, emin olmak lazım. Yoksa binlerce yeni ürün arasında kaybolmak ya da kişiyi tamamlamak yerine, sabote edecek bir parfümde karar kılmak o kadar kolay ki… Koku bir işaret, bir iz ve “sen”dir.
4.GERÇEK HOBİ SAHİBİ OLMAK
Bunu yüksek sesle kim söyleyecek ve hatayı düzeltecek diye yıllardır bekliyoruz. Kitap okumak, müzik dinlemek, sinemaya gitmek hobi değildir. Bunlar zaten hepimizin zevkle yapması gereken ve yaptığı şeyler! Artık gerçek hobilerden bahsedelim lütfen.Tutkuyla bağlandığın, merakla izlediğin, her detayını öğrenmeye çalıştığın, her zamanki uğraşlardan farklı, seni mutlu eden, stresini alan şeydir hobi. Gerçek bir hobi sahibi olmak etkileyicidir.
5. KENDİNİ İFADE ETMEK
Madonna’mız bunu yıllar önce söylemişti; “Express Yourself” diye az bağırmamıştı. Ne var ki belki de biz, o sahnede Jean Paul Gaultier korsesi içinde şarkı söylerken tam olarak ne demek istediğini anlamamıştık. Şimdi biliyoruz; kendini ifade etmek kesinlikle önemli ve çok dikkat çekici bir şey.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın