22 Mayıs 2022

Ev Dekorasyon Fikirleri

0 0
2 min read
0 0

Eviniz için güzel bir değişiklik yapmaya ne dersiniz? Bunu nasıl yapabilirim özgün ama farklı fikirleri nasıl bulabilirim diye endişelenmeyin. Sizin için hazırlamış olduğumuz sitemizde ev dekorasyon fikirleri paylaşacağız. Evinizin her köşesi her odası için ayrı dekorasyon fikirlerini ilk siz göreceksiniz. Mutfak bir evin en önemli parçasını oluşturmaktadır. Özellikle mutfakların kullanışlı olması büyük önem taşımaktadır. Mutfak dekorasyonun doğru bir şekilde yapılması mutfağınızın daha iç açıcı ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Eğer sizde mutfağınızın küçük olmasından şikayetçi iseniz ufak dekorasyon değişiklikleri ile mutfağınızı daha geniş gösterebilirsiniz. Bir mutfağı daha geniş ve ferah göstermek için kullanacağınız renk mutlaka beyaz olmalıdır. Beyaz mobilyalar bir evi daima geniş göstermektedir. Mutfağınızda özellikle büyük eşyalarda beyaz rengi tercih etmelisiniz. Çok fazla beyazlık sizi memnun etmiyorsa mutfağınızda küçük aksesuarlar ile renklendirme yapabilirsiniz.

 

Ev dekorasyon fikirleri için ilk olarak mutfağımızdan başlayalım. Mutfağınızı daha ferah göstermek için aydınlatma tercihini doğru yapmanız gerekmektedir. Özellikle lavaboyu kullanacağınız yerin pencere kenarı olmasına dikkat etmelisiniz. Avize yerine spot ışıklar kullanmanız mutfağınızda oldukça işe yarayacaktır. Mutfaklarda terek modasına sizlerde uymalısınız. Terekler hem size depolama alanı sağlayacak hem de boş kalan duvarlarınızı dolu gösterecektir. Özellikle günlük olarak sürekli kullandığınız parçaları tereklere asmanız hem işinizi kolaylaştıracak hem de hoş bir görünüm sağlayacaktır. Terek içerisine sunum tabaklarınızı koyabilirsiniz. Askılı terekler ile kupa ve fincanlarınızı asabilirsiniz. Mutfakta kullanacağınız masa ve sandalyelerinde dekorasyon için önemli bir yeri vardır. Eğer küçük bir mutfağa sahipseniz küçük mobilyaları ya da bar sandalyelerini tercih edebilirsiniz. Mutfağınız yeterli bir alanda ise mobilyalarınızı zemini beyaz sandalye kumaşları renkli olarak tercih edebilirsiniz. Masa üzerinde küçük objeler bulundurmanız mutfağınızı sevimli gösterecektir.

336470-255170-ev-dekorasyon-fikirlerim

Mutfak tasarımından sonra en çok kullandığımız bir diğer oda olan oturma odasına göz atacak olursak. Buralarında oldukça kullanışlı ve gösterişli olmasına dikkat etmeliyiz. Oturma odalarında bize en çok lazım olacak eşyaları yakınımıza koymalı ve aydınlatmaya da oldukça dikkat etmeliyiz. TV Ünitesi seçimini de oturma grubuna uyumlu olacak şekilde seçtiğinizde daha gösterişli ve sıcak atmosferli bir oda yaratmış olacağız.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın