17 Ocak 2022

Evde Harfli Çiçekler Nasıl Yapılır?

0 0
2 min read
0 0

Hayatımızdaki özel insanların yüzünden gülümsemeler yaratacak çiçeklerin siparişini vermek her zaman sıklıkla tercih ettiğimiz bir seçenek. Ancak son dönemde çiçek siparişi vermek isteyenlerin en fazla tercih ettiği aranjmanların başında harfli çiçekler geliyor. Özellikle son dönemde çiçek hizmeti veren sitelerin en fazla ön plana çıkardığı ürünlerin başında da harfli çiçekler yer alıyor.

Sevdiğiniz insanların yüzünde benzersiz bir gülümseme yaratacak olan harfli çiçekleri ise evde yapmanızın bazı yolları var. Biz de bu yolları sizler için derledik.

Malzemeler:

  • Kullanmak istediğiniz çiçekten yaklaşık 10 tane (Gül, orkide vb. çiçekler tercihen)
  • Harfli Karton
  • Fırça
  • Yapıştırıcı (Tutkal vb.)
  • Tel Kesici
  • Akrilik Boya

1- Kartonu Boyayın

Seçtiğiniz harfin olduğu kartonu ilk önce akrilik boya ile boyamanız gerekiyor. Bu noktada boyayı fazla kullanmamanız ve kullanacağınız çiçeklerin renklerinden farklı bir renk seçmemeniz gerekiyor. Aksi takdirde görsel olarak uyumsuz bir düzen ortaya çıkabilir.

2- Çiçeklerin Kesimi

Kartonları boyadıktan sonra seçtiğiniz çiçeğin köklerini kesmeniz gerekiyor. Bu noktada tel kesici kullanmak daha rahat ve faydalı olabilir. Bununla birlikte çiçeği köklerini keserken sıfır kesim yapmamaya dikkat edin ve yapraklarına herhangi bir zarar vermeyin.

3- Çiçeklerin Yerlerini Seçmek

Çiçeklerin köklerini temizledikten sonra çiçekleri karton üzerinden nereye yerleştireceğinize karar vermeniz gerekiyor. Birbirlerine çok yakın olmadan ama arada da boşluk kalmayacak bir şekilde karton üzerinde delikler açabilirsiniz. Delik açmak için ise tel kesme makasını kullanabilirsiniz.

4- Çiçeklerin Kartona Yerleştirilmesi

Çiçeklerin kartona yerleştirilmesi, harfli çiçek yapımında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan. Bir önceki aşamada karar verdiğiniz yerlere çiçekleri koymadan önce, çiçeğin sap kısmına ve deliklerin etrafına tutkal sürerek daha sağlam bir yapı elde edebilirsiniz.

5- Kartonun Üstünü Tamamen Donatmak

Son aşama ise diğer 4 aşamanın tekrarlanması ile oluşuyor. Kartonun üzerinde hiçbir şekilde boşluk kalmadan tüm çiçekleri yerleştirin. Eğer fazla kalan bir nokta olursa da makas gibi kesici bir alet yardımıyla ufak rötuşlar yapabilirsiniz.

Tüm bunlarla uğraşmadan harfli çiçeklere sahip olmak istiyorsanız, yeni çiçek sitesi Osevio’ya göz atabilirsiniz. Harfli çiçeklerin de bulunduğu kutulu çiçekler sayfasından birkaç tıkla çiçek siparişi verebilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın