16 Mayıs 2022

Expigment Krem Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

0 0
4 min read
0 0

Hayatımızda kremlerin etkisinin ne kadar çok olduğunu herkes bilir. Hemen hemen ben kullanmadım diyen yok denecek kadar azdır. İşte bu kapsamda sizlere faydalı bir bilgilendirme yapacağız bugün. Konumuz expigment hakkında olacaktır. Expigment krem birçok cilt sorununu hızlı bir şekilde çözüyor ve de kullananlar bu üründen çok memnun. Ciltte kararmalar,sivilce,siyah nokta,leke,kahverengi leke gibi sorunlarda eşsiz sonuçlar ortaya çıkarıyor. Orva İlaç sanayi tarafında İzmir’de üretimi yapılan bu ürün mavi beyaz alüminyum kaplarda satışa sunulmaktadır. Birçok dermatolog bu ürünü çok fazla reçete etmektedir. Yukarı saydığımız etki alanlarının dışında başka cilt sorunları içinde yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır.

 

Expigment Krem Nasıl Bir Üründür?

Expigment krem nedir diye merak edenlere cevaplayalım. İki farklı çeşidi mevcuttur bunlar %2 ve %4’lük formlar şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Çil, sivilce(akne), sivilce izleri, leke, ciltte kararma sorunların kullanılan etkili bir kremdir. Cildi hızlı bir şekilde soyma ve yenileme özelliği vardır. İlk kullanımlarda hemen etki gösterecek ve net bir şekilde görünümü değiştirecektir. 30 gramlık kutularda satılmaktadır. Bu ürünün etken maddesi hidrokinon isimli yapıdır.

 

Expigment Krem Nerelerde Kullanılır?

 

Kullanım alanları önemlidir, doğru yerlerde etki alanlarında kullanıldığında önemli faydalar sağlayacaktır. Bu cilt ürününün geniş bir kullanım alanı vardır. Şimdi de hangi noktalarda işe yarar bunları görelim.

 • Çillerin azaltılmasını ve tamamen giderilmesini sağlar.
 • Sivilce(akne) izlerinin azaltılmasına yardımcı olur.
 • Ciltte oluşan kararmaların giderilmesinde
 • Ciltteki ölü derinin atılmasında ve canlı derinin ortaya çıkarılmasında
 • Sivilce sorununun çözümünde
 • Cildin sağlıklı renk görünümünün kazanılmasında
 • Renk pigmentlerinin aşırı renk üretimi durumunda sağlıklı bir yapıya kavuşturulmasında
 • Dudak üstü bölgesi kararmasında
 • Güneş lekelerinin azaltılmasında ve cildin sağlıklı görünüme kavuşturulmasında
 • Çukurlaşmış cilt sorunun giderilmesinde
 • Dikiş izi, jilet izi, tırnak izi, yara izlerinin azaltılmasında ve giderilmesinde
 • Yanıkların izlerinin giderilmesinde
 • Deride oluşan renk farklılıklarının eşitlenmesinde
 • Cildin genç bir görünüme kavuşturulmasında kullanılır.

 

Kaç Tane Çeşidi Bulunmaktadır?

 

İki tane çeşidi vardır. Expigment 2 ve expigment 4 olarak bunlar bulunur. Yalnız ikisi de aynı ürünün içeriğindeki eten maddenin oranlarının değişik versiyonudur. Yeni %4 olan biraz daha güçlü etkiler gösterir. Başka hiçbir farklılık yoktur.

 

Bu Krem Nasıl Kullanılır?

 

Güneşin çok yoğun olmadığı zamanlarda kullanılması daha iyidir. Bunun içinde yaz ayları dışında kullanılması önerilir ama yaz aylarında bulunduğunuz bölge çok sıcak olmuyorsa ve yağmurlu ise bu bölgede kullanılması sorun teşkil etmez. Adım adım kullanımı ise şöyledir;

-Bu ürünü doktorunuz reçete ettiyse ve size bir kullanım şekli sundu ise onun dediği şekilde kullanın. Şayet bir kullanım yöntemi sunmadı ise aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz.

-Uygulanacak bölge güzel bir şekilde temizlenip nemli bırakılmamalıdır.

-Çok aşırı miktar olmayacak şekilde hafif parmak dokunuşları ile derinin bu kremi emmesi sağlanır. Kalın bir tabaka şeklinde sürmemeye özen gösterin.

-Bir gün içerisinde iki kere olacak şekilde zaman farkı olacak şekilde kullanılır. 2 ay içinde fayda göreceksiniz,şayet göremezseniz kullanmayı bırakmalısınız. İlk iki ayda fayda gördüyseniz 6 ay düzenli bir şekilde kullanarak sorunlarınızdan kurtulacaksınız.

 

Ne Kadara Satılmaktadır, Nereden Alabilirim?

 

Expigment krem fiyatı 10.88 TL’dir. İlaç grubuna girdiği için eczanelerde sadece satılmaktadır. Herhangi bir eczaneden bu ilacı satın alabilirsiniz. Reçeteye gerek yoktur, reçeteli olarak alırsanız kremi SGK karşılamaktadır. Alım yaparken üretim tarihine ve son kullanma tarihine özellikle bakın.

 

Bu Kremin Muadilleri ve İsimleri

 

Muadil demek aynı etkileri gösterebilecek ürün anlamına gelmektedir. Tabiki bire bir etki olmayabilir ama yakın etkiler sağlayacağınız ilaçlar ise şöyledir;

-Tretin leke kremi

-Azelderm

-Madecassol krem

-Tritone forte krem

-Isotrexin

-Contractubex krem

Kaynak: https://kizlaramoda.com/expigment-krem-ne-ise-yarar-fiyati-nedir-kullanici-yorumlari/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın