19 Mayıs 2022

Gebe Kalma Dönemi

0 0
2 min read
0 0

Kadınların hayatlarında yaşadıkları en önemli dönemlerden birisi gebe kalma dönemi olarak bilinmektedir. Oldukça özel bir dönem olan ve zamanla doğuma yaklaşılan bu dönemde, belli başlı kurallar ya da belli başlı bilinmesi gereken önemli bilgiler yer almaktadır.

Takip edilmesi gereken bir takvim, takip edilmesi gereken bir diyet programı, kullanılması gereken özel ve doğal besinler gibi pek çok alana hitap etmektedir. Hamile kalmak isteyen bayanlar, özellikle de bir hamile kalma takvimi edinmelidirler. Aksi takdirde, hamile kalabilecekleri ya da kaldıkları dönemi rahatlıkla ve doğru bir şekilde takip edememek yanlış olacaktır. Takvim her zaman gereklidir ve tüm olasılıkları en gerçekçi şekilde bireylere yansıtmaktadır.

Ne Zaman Hamile Kalabilirim?

Hamile kalabileceğiniz zamanlar, herkeste farklı olarak ölçülse de, genellikle ve hatta çoğu kadında, adet döneminden 14 ile 16 gün sonrasında etki etmektedir. Adet kanamanız ne kadar uzun sürerse sürsün, mutlaka adet kanamanızın başladığı günden itibaren 2 hafta bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre geçtikten sonra, yüksek gebelik şansı artar ve yumurtalar doğurgan döneme girerler. Böylece hamile kalabilmek için en uygun zaman bu zaman olarak ele alınır. Bu nedenle hamile kalma dönemi olarak bilinen dönem, yumurtlama dönemlerinizin çok olduğu zamandır.

Hangi Zamanlarda Hamile Kalınmaz?

Elbette adet kanamanız olmadan hemen önceki günler ile adet kanamanızın bittiği zamanı takip eden günlerde hamile kalma şansınız düşüktür. Adet kanamanızın devam ettiği günlerde de hamile kalma olasılığınız hiç yok denecek kadar azdır. Bu nedenle adet döngünüzü, adet kanamanızı, günleri ve yumurtlama zamanlarını sıkı sıkıya takip etmenizde fayda olacaktır.

Gebe Kalma Takvimi Ne İşe Yarar?

Gebe kalmak isteyenler için en uygun kullanılabilecek olan uygulama gebe kalma takvimidir. Bu takvimde, adet kanama günleriniz, adet döngüleriniz ve yumurtlama günleriniz yer almaktadır. Kendi kişisel bilgilerinizi ve son adet gördüğünüz dönemleri ve süresini takvime işlediğiniz takdirde, hamile kalabileceğiniz ya da kalamayacağınız zamanlar, sizlere en doğru şekilde gösterilir. Böylece takvim sayesinde bilgi sahibi olur ve durumlarınıza göre hamile kalma eylemlerini sürdürebilirsiniz. Ancak kesin bilgiler için mutlaka bir uzman danışmanızda fayda vardır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın