15 Haziran 2021

Gebelik Haftası

0 0

Gebelik dönemi bir anne için en dikkat edilmesi gereken dönemdir. Bu dönem içerisinde doğru bilgiler ile donatılmak ve bilinçli davranmak gerekmekte. Hamilelik 40 haftalık zor geçen bir dönemdir. Bu 40 haftalık ve 9 aylık süreç üç eşit parçaya ayrılmakta ve farklı olarak nitelendirilmektedir. 1. Trimester, 2. Trimester ve 3. Trimester olmak üzere adlandırılan bu üç dönem bebeğin fatklı aşamalarda gelişim göstermesini ifade etmektedir. Hamileliğinizin bu üç dönüm noktasını çok iyi şekilde öğrenmeli ve yaşayacaklarınızı önceden biliyor olmalısınız, bu sayede oluşabilecek olumsuz semptomnların normal süreçte yaşanmaması gerktiğini bilerek acilen doktora başvurma ihtimaliniz yükselmektedir. Hamilelik haftalarınızda yaşayacağınız haftalık gelişimleri anneleronline.com sitesi üzerinden detaylı olarak inceleyebilir ve bebeğinizin gelişimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yaşayacağınız ilk Trimester’de bebeğinizin organlarının gelişmeye başladığı ve gelişimin tamamlandığı aşama atlatılır, ikinci Trimester’de ise anne artık hamileliğe tamamı ile adapte olmuştur ve organları artık fonksiyonlarını yerine getirmeye başlamıştır. Son aşama olan üçüncü Trimester ise, bebeğin artık dünyaya gelme sürecini tamamladığı dönemdir ve anne adayı ise doğum için son hazırlıkları yapmaya başlamıştır. Bu aşamaların her birinde yaşayacaklarınızı ve bebeğinizin gelişimini çok daha detaylı şekilde hafta hafta gebelik içeriğinden inceleyebilirsiniz.

Gebelik Takibi

Annelik çok büyük hassasiyeti beraberinde getiren bir duygudur ve bebeğiniz dünyaya gelmemiş olsa bile annelik duygusu içinizi kaplar ve bebeğinize karşı korumacı bir yapıya geçersiniz. Bebeğinizin hamilelik haftalarında gelişiminin düzenli ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için elinizden gelen özeni göstermeye çalışırsınız. Bu süreç içerisinde hamilelik haftalarında yaşayacaklarınızı çok daha detaylı şekilde öğrenmek ve bebeğinizin sağlıklı olduğundan emin olabilmek için Anneler Online içeriğinde yer alan bilgilendirici içeriklerden faydalanabilir ve hamileliğin 41 haftalık süreci hakkında detaylı şekilde tüm detayları içeren makaleleri inceleyebilirsiniz.

Gebeliğin tüm seyri uzun bir süreçtir ve pek çok hayati aşamayı içerisinde barındırır. Bu noktada hamilelik haftanızı çok detaylı şekilde öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için son adet döneminizi hamilelik haftası hesaplama aracına girdiğinizde hamilelik haftanızı öğrenebilirsiniz. Ancak adet döneminiz tam olarak bilinemiyor ise, bunun için detaylı ultrason çekimlerine ihtiyaç olabilmektedir. Hamilelik haftanızı öğrendikten sonra anneleronline üzerinden hafta hafta hamilelik gelişimi makalelerini takip etmeye başlayabilirsiniz.

Hafta Hafta Gebelik Tablosu:

http://www.anneleronline.com/hafta-hafta-gebelik

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın