Geniş kalçalı kadınlar ne giymeli ne giymemeli

Geniş kalçalı kadınların, hem kalçalarını gizlemek hem de şık görünebilmek için kıyafet seçimlerinde dikkat etmeleri gereken birkaç nokta var.

14 Eylül 2015 Pazartesi, 10:52

Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Shakira gibi ünlüler geniş kalçaları ile para kazanmaya devam ederken günlük hayatta geniş kalçalıların neler yaşadığını unutuyoruz. Geniş kalçalı kadınlar için giyim çoğu zaman sorun…

Peki geniş kalçalı kadınlar ne giymeli, ne giymemeli?

– Geniş kalçalı kadınlar için düşük belli, bol pantolonlar harika bir seçimdir. Şık, desensiz tişörtlerle kombinlerseniz ve doğru renk kontrastını oluşturursanız tüm dikkatin kalçanızdan kıyafetinizin geneline yayılmasını sağlayabilirsiniz.

– Yüksek belli kot, kemer ya da İspanyol paça pantolonlar müthiş birer kurtarıcıdır. Gardırobunuzda kemerlerin her çeşidini bulundurun. Belinize vurgu yapabileceğiniz kıyafetler, minik ama önemli bir tüyo.

– Tütülü, pileli etekleri ince topuklu ayakkabılarla giymelisiniz. Gömlek veya bluzunuzun ince bir kumaştan olmasına dikkat edin. Kalın kumaşlar, vücudun kıvrım noktalarını daha kalın gösterir.

– Çan etekler, ince topuklu ayakkabılarla birleştirilmeli. Topuklu ayakkabı kalçanızı daha dik gösterirken, çan etek kalçanızın genişliğini örtecektir.

– Tam dizinizde biten etekleri, fazlası ile demode olmasına rağmen doğru ayakkabı kullandığınızda başarılı bi sonuç elde edebilirsiniz. Eğer etek giyecekseniz tercihiniz mutlaka topuklu ayakkabıdan yana olmalı.

– Asimetrik desenli elbiselerle maksi boy şile elbiseler de geniş kalçalı kadınların tercih edebileceği modellerden…

– Uzun elbise giymek zorunda değilsiniz. Diz üstü elbiselere yönelin ve neon renklerden kaçının. Bacak boyunuzu kıyafetlerinizde bir bütünleyici olarak düşünün.

– Eğer saçlarınız kalçalarınıza yaklaşıyorsa acilen saçlarınızın boyunu kısaltın. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...