19 Mayıs 2022

Genital Estetik Operasyonları

0 0
2 min read
0 0

Genital yapılarından memnun olmayan kadınlar sıklıkla genital estetik operasyonlarına baş vurur ve Ankara labioplasti bu operasyonların merkezidir. Genital estetik operasyonlarında en çok labioplasti yapılır. Vajina labium minus ve labium majuslardan oluşur. Yani iç ve dış dudaklar. İç dudakların aşırı büyük ve sarkık olması kadınlar için ciddi bir estetik sorundur. Kadınlar bu tarz sorunlara sahipse dar giymekten kaçınırlar ve cinsel hayatlarında sorunlar yaşarlar. Kadınlar ergenlik çağındayken meydana gelen hormonal değişimlerin ortaya çıkardığı bir sorundur. Ergenlik çağındaki genç kızlar cinsel organlarının normal gözükmediğini fark ederlere ağır psikolojik sorunlar yaşayabilirler.

Aşırı büyük ve sarkık doku parçaları ameliyatla toparlanabilir. Bu nedenle kadınlar bunu büyük bir sorun haline getirmemelidir. Kadınlarda estetik kaygı yaratacağı ve bu kaygı nedeniyle belki de cinsel beraberlikten kaçabileceği düşünülürse, derhal çözüm yoluna gitmek en doğrusudur. Operasyon lokal anestezi ile yapılır ve bu nedenle komplikasyon oluşmaz. Ameliyat ile sorunlar giderilir, fazlalıklar küçültülür ve vajinanın anatomik yapısı düzeltilir. Hasta aynı gün taburcu edilir.

Genital Operasyonlar Hangi Durumlara Uygulanır?

Genital bölge sorunları çeşitli olabilir ve bu nedenle çeşitli genital operasyonlar uygulanır. İç dudakların küçültülme ameliyatı olan labioplasti dışında Kliterplasti, Vajina Daraltma, Vajina Gençleştirme, Vajina Sıkıştırma, Vajinal Estetik uygulamaları yapılır.

Labioplasti yani iç dudakların düzeltilmesi ameliyatı ortalama 45 dakika sürer. Ameliyat lokal anestezi ile yapıldığı için hastaların uzun dinlenme sürelerine ihtiyaçları olmaz. Ameliyat olan hastalar aynı gün taburcu edilip evlerine gidebilirler. Ameliyattan sonra hastalar evlerine giderken onlara bir antibiyotik ve bir ağrıkesici almaları önerilir. Bunun haricinde bir hafata ameliyat bölgesine pansuman yapmaları tavsiye edilir.

Labioplasti ameliyatı geçiren kadınlar ameliyat sonrası hijyene çok dikkat etmelidir. Tuvalet ihtiyacı karşılandıktan sonra ameliyat bölgesinin kuru kalması çok önemlidir. Ameliyattan sonra bir ay denize girmemeleri ve havuz, küvet, jakuzi gibi ortamlardan da uzak kalmaları söylenir. Bunun nedeni nemli ortamlar olmasıdır ve ameliyat bölgesinin kuru kalması gerekmektedir. Yine bir ay kadar genital bölgeye yönelik açma ve germe hareketleri olan sporlardan uzak durmaları gerekir.

Kaynak: https://www.ankaralabioplasti.net/

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın