20 Ekim 2021

Gider Tıkanıklığı Neden Olur? Nasıl Önlenir?

1 0
2 min read
1 0

Tuvalet tıkanıklığı açma her evde yaşanan oldukçada sıkıntı veren bir problemdir. Tuvalet tıkanıklığı açmak için denen türlü türlü yöntemler duruma göre çözüm yolu olabilirken bazı durumlarda da imkânsız olabilmektedir.

Hemen Şimdi Ara!   Telefon : 0544 655 16 12 
 WhatsApp ‘dan SOR ! Konum GÖNDER ! 05446551612

Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerini denemeden önce tuvaletin neden tıkandığının tespit edilmesi işi biraz daha kolaylaştırabilir.

Tuvalet tıkanıklığına neden olabilecek temel durumlar ise şöyledir:

  • Suda erimeyen çok kalitesiz bir tuvalet kâğıdının atılması,
  • Tuvalete ya da klozete atılmış ped,
  • Toka, sünger vb. büyük cisimler,
  • Sık kullanılan ıslak mendillerin ya da bezlerin atılması,
  • Tuvalet giderinin yapım aşamasında eğimsiz bir şekilde oluşması,
  • İnşaat giderleri olan harç, moloz gibi malzemelerin klozete ya da tuvalete atılmış olması, çökme vb.

Tuvalet tıkanıklığını açma yöntemlerinin kullanılmadan önce neden tuvaletin neden tıkandığının belirlenmesi gerekmektedir. Büyük cisimlerin, suda erimeyen tuvalet ve pedlerin tuvalet giderlerine takılarak tıkanmasına ve tuvaletlerdeki suyun kabarmasına neden olur. Bu durumda hiç hoş olmayan kokularla birlikte evin batmasına da neden olmakta ve işin içinden çıkılmaz bir durum haline gelebilmektedir. Tuvalet tıkanıklığı rögarda ya da ana giderde meydana gelmişse de kullanılacak tüm yöntemler sonuç veremeyebilmektedir.

Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında şu yöntemler kullanılabilmektedir:

  • Kimyasal ürünlerle tuvalet tıkanıklığı açma kullanılabileceği gibi sorun kalıcı bir şekilde çözülemeyebilir. Asit bazlı, lavabo açıcı gibi kimyasal ürünler maalesef kalıcı çözüm oluşturmamaktadır.
  • Tuvalet tıkanıklığını açma için şampuan kullanımı basit tıkanıklar için çözüm olabilir. Şampuanı klozete ya da tuvalete döküp üzerine de kaynar su boşaltıldığında 15-20 dakika kadar bekletilmesi tuvalet tıkanıklığını açma için bir çözüm olabilmektedir.
  • Tuvalet açma için robot cihazlar ise yetkili, deneyim sahibi kişiler tarafından kullanılmalıdır. Kameralar ile çalışan robotlar tuvalet tıkanıklığının sebebini öğrendikten sonra robot cihaza takılan uygun bir başlık ile tuvalet giderinin açılması sağlanır.

Tuvalet açma işlemi için profesyonel bir destek almak olası aksililerin önüne geçecektir. Tuvalet tıkanıklığını açma işlemlerini kendi çözüm yöntemleri ile bulmaya çalışmak daha zahmetli bir durum oluşturabilmektedir. Bu nedenle de teknik anlamada güvenilir kişilerden destek almak sorunun kalıcı olarak çözülmesine yardımcı olacaktır.

Tuvalet tıkanıklığı açma, Bursa tuvalet tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları

Telefon : 0544 655 16 12

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
100 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın