27 Ocak 2022

Göğüs Büyütme Nedir ?

0 0
4 min read
0 0

Kadınlarda, doğal güzellik ve çekiciliğin simgesi olan göğüsler, zamanla deformasyona uğrayabilir. Bu da kadınların göğüs ameliyatı olmak istemesine yol açar.

 

Göğüs büyütme ameliyatı öncesinde ya da sonrasında dikkat edilmesi gereken şeyler var mıdır?

Hastaların operasyonla ilgili kaygılarından kurtulması ve kesin olarak bu işlemi yaptırmaya karar vermesi gittiği doktora güven duymasına bağlıdır. Bunun için uzman hekimin yapması gereken şey, hastayı muayene etmek ve onun kaygılarını dinlemektir. Nasıl bir operasyon yapılması gerektiği, hastanın istediği göğüs büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Ayrıca belirlenecek olan büyüklük için vücut oranı göz önüne alınmaktadır. Kişinin bedenine oranla çok küçük ya da çok büyük göğüslere sahip olması, kötü bir görünüme yol açar. Bu nedenle ameliyat öncesinde bilgisayarda ya da hazır şablonlar üzerinde hastanın yeni göğüs görünümü ile ilgili görseller kullanılabilir. Bu, meme büyütme ameliyatı olmak isteyen kadınların doğru karar vermesine büyük ölçüde yardım etmektedir.

Göğüs Büyütme Neden Yapılır?

Vücut gelişimi tamamlandıktan sonra bazı kadınlarda göğüs büyüklüğü vücuda oranla çok küçük kalmaktadır. Bu durum birçok kadın için son derece rahatsız edicidir. Bu kötü görünümden kurtulmak için en etkili çözüm meme büyütme estetiği olmaktadır. Kişinin kendine güvenini yerine getirecek olan bu estetik cerrahi işlemi, göğüs büyüklüğünün kadın vücuduna doğru orantılı olması için yapılır. Günümüzün gelişmiş teknolojileri sayesinde ise artık ameliyat sonrasında aşırı ağrı ve sızı duyulmaz. Bu da meme büyütme operasyonu için kadınları cesaretlendiren önemli faktördür. Tabi ki estetik ameliyat olacak kişiler için bu işlemin nasıl yapılacağı da merak konusudur.

Göğüs Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyüklüğünden memnun olmayan ya da hastalık nedeniyle göğsü alınan kadınlar, meme ameliyatı ile özgüvenlerini geri kazanmaktadır. Bu işlem için günümüzde jel dolgu tekniği kullanılmaktadır. Bu dolgu tekniği sayesinde göğüslerde doğal bir görünüm elde edilmektedir. İşlem, iki göğsün aynı büyüklükte olmasına dikkat edilerek yapılmaktadır. Jel dolgu yerleştirilecek olan kısım ise göğüs içinde yer alan kasların altı ya da üstü olmaktadır. Bazen her iki alan doldurularak da işlem yapılabilmektedir. Ancak meme büyütme operasyonu, bazen bir kerede tamamlanamamaktadır. Bunun nedeni meme dokusunun fazla küçük olması ve belirli bir orandan daha fazla esneyememesidir. Ameliyat sayısının kaç tane olması gerektiği kişinin istediği göğüs büyüklüğüne göre değişmektedir. Ortalama bir göğüs büyüklüğü isteyen kişiler için genellikle operasyon tek seferde sonlandırılmaktadır. Bunun için en başta beden seçimi yapılmalıdır. 75-80-85-90 gibi farklı sırt genişlikleri için A-B-C-D gibi farklı meme boyutları yer almaktadır. A en küçük bedeni simgelerken D en büyük bedeni göstermektedir.

Göğüs Büyütme Operasyonu Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyon geçirecek olan kadınlar için verilen birkaç tavsiye bulunmaktadır. Göğüs büyütme gibi operasyonlar öncesinde sigara içenlerin sigarayı en az 10 gün önceden bırakması gerekmektedir. Ayrıca kan sulandırıcı kullananların da bunu doktora söyleyerek ameliyat öncesinde ne zaman bırakması gerektiğini öğrenmesi gerekir. Zaten bir ameliyat randevusu alınırken operasyona girecek kişilerin hastalıkları olup olmadığı hangi ilaçları kullandığı sorulmaktadır. Gerekli form doldurulduktan ve ameliyat için bir risk bulunmadığı tespit edildikten sonra ameliyat gerçekleştirilmektedir. Tabi öncesinde dikkat edilmesi gerekenler olduğu gibi operasyon sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler bulunur. Bunlar ameliyat sonrasında ağır kaldırmamak ve kendini zorlamamak şeklindedir. Ayrıca ameliyattan bir gün sonra kesilen bölgeye pansuman yapılması ve bandajın inceltilmesi gerekmektedir. Ameliyattan bir gün sonrasında sutyen kullanılmaya başlanması önem taşımaktadır. Hastaların ameliyat sonrasındaki 2 gün süreyle yorgun hissetmeleri normaldir. Ayrıca kesi uygulanan bölgede 1 -2 hafta süreyle yanma hissedilebilir.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın