Göğüs Estetiği Türleri

22 Eylül 2017 Cuma, 10:52

Kadınların en önem verdikleri organlarından birisi de göğüsleridir. Kadınların güzelliklerinde büyük bir rol oynayan göğüslerin emzirme gibi son drece önemli işlevleri de bulunmaktadır. Her ne kadar kadınlar göğüslerine büyük önem verse de bazı kadınların göğüsleri istedikleri gibi olmayabiliyor. Bunun nedeni de göğüslerin istenilenden büyük, istenilenden küçük veya istenilenden daha sarkık olmasıdır. Kadınlar bu gibi sorunlarla karşılaştıklarında çoğunlukla meme estetiği yaptırmaktadır. Kadınların bu sorunlarını düzeltmek için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin başında meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme gelmektedir.

Meme Büyütme

Geçmişten günümüze her kadın büyük ve estetik açıdan güzel gözüken memelere sahip olmak istemektedir. Ne var ki kadınların yaşadığı bazı sorunlar sonucunda kadınların memeleri istedikleri boyutlarda olmuyor ve küçük kalabiliyor. Bu ve bunun gibi durumlarda kadınların yardımına meme büyütme operasyonu koşuyor. Hastanın vücudundan alınan yağlar ile veya silikon protezlerle yapılan operasyon sonucunda kadınlar hayal etmiş oldukları göğüs büyüklüğüne kavuşabiliyor.

Meme Küçültme

Her ne kadar kadınlar büyük göğüslere sahip olmak isteseler de bazı kadınların göğüsleri olağandan büyük olabiliyor. Bu büyüklük kadınların sağlık açısından problemler yaşamasına sebep olabiliyor. Ayrıca kadınlar büyük göğüslere sahip olması psikolojik sorunlara da sebep olmaktadır. Meme küçültme operasyonu yapılırken hastaların istediği göğüs boyutuna ulaşılması amaçlanmaktadır.

Meme Dikleştirme

Kadınların en büyük problemlerinden birisi de sarkık ve kötü duran göğüslerdir. Yaşlanma, yer çekimi, hızlı kilo alıp verme ve emzirme gibi nedenler sonucunda göğüslerinde sarkma olan kadınlar meme dikleştirme operasyonlarını tercih etmektedir. Ayrıca kadınların göğüslerinde oluşan aşırı büyüme de göğüslerin zaman içerisinde sarkmasına neden olmaktadır. Kadınlar da oluşan bu sarkmalar memede oluşan fazla derinin alınması ve memenin dikleştirilmesiyle çözülmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...