16 Mayıs 2022

Gökçe Atakaş Holding ve Aradığınız Herşey

0 0
2 min read
0 0

Günümüzde kadınlar iş hayatında daha fazla yer almaya başladı. Hatta yer aldıkları pozisyonlar genellikle şirketlerin üst düzey yöneticileri şeklindedir. Ülkemizde başarılı yönetici kadınlar arasında Gökçe Atakaş’ta yer almaktadır. Gökçe Atakaş, Atakaş Holding yönetim kurulu üyesidir. Aynı zamanda kendisi Atakaş Holding’in sahibi olan Recep Atakaş’ın kızıdır.

Gökçe Atakaş şirketin finans bölümünden sorumludur. Kendisi iyi bir eğitim almıştır. Ülkemizin en önemli üniversiteleri arasında yer alan Koç Üniversitesi’nden mezun.

Bayanların İş Hayatındaki Yeri

Gökçe Atakaş birçok bayanın iş hayatında nerede olabileceğinin göstergesi niteliğindedir. Kendisi iyi bir eğitim aldıktan sonra aile şirketlerinin finans bölümünden sorumlu olmuştur. Bilindiği üzere bir şirkette en önemli bölümlerden birisi finans bölümüdür.

Günümüzde kadınların daha fazla iş alanında karşımıza çıkması artık kadın veya erkek mesleği şeklinde bir ayrım olmamasını sağlamıştır. Bir kadın şirket yöneticisi olarak karşımıza çıktığı gibi bir mühendis olarak da karşımıza çıkabiliyor. İş hayatında daha fazla kadının yer alması iş verenler için de bir avantaj olmuştur.

Bayan Yönetici Olmanın İşyerine Faydaları

Herkes bilir kadınlar erkeklere göre daha fazla ayrıntıya dikkat eder. Bu yüzden bir işi en ince ayrıntısına kadar kontrol edebilirler ve farklı bakış açıları oluşturabilirler. Bu yüzden her şirkette işleri kontrol altında tutabilen bir kadın yöneticinin olması gerekir.

Ülkemizde kadın yöneticilerle karşılaşmak önceden çok zordu. Fakat günümüzde kadın yöneticiler bir çok şirketin bünyesinde bulunmaktadır. Aslında kadınların şirket bünyesinde üst kademelerde yer alması yurt dışında uzun zamandır var. Birçok büyük firmanın kadın yöneticilere ve CEO’lara yer vermesi yabancı şirketlerde yeni bir durum değildir.

Atakaş Holding

Atakaş Holding, 1975 yılında kurulmuştur. İskenderun merkezli olarak kurulan demir ticaret şirketi uzun süredir ülkemizde demir ticaret ve ithalatı yapmaktadır. Şirketin bu alanda birçok başarıya da imza attığını söyleyebiliriz. Şirket 1989 yılında demire ek olarak kömür ticaretine de başlamıştır. Şirket kömür ticaretine başladığı tarihten itibaren en yüksek kalitedeki kömürleri ülkemize getirmiştir. Aynı zamanda ülkemizde üç bölgede kömür eleme ve paketleme tesisleri kurmuştur.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın