22 Mayıs 2022

Gökçe Atakaş Spor ve İş Hayatı

0 0
2 min read
0 0

Son dönemlerin en çok konuşulan kadın yöneticileri arasında yer alan Gökçe Atakaş formuna verdiği önemle de dikkat çekiyor. Birçok kadın iş hayatında spora yer bulamıyor. Fakat Gökçe Atakaş yoğun tempodaki iş hayatıyla beraber sporu da bir arada yürütmeyi başarıyor.

Gökçe Atakaş spor yaparken profesyonel bir destekte alıyor. Ünlü kişisel koç Erhan Toprak Çağılın ile çalışan Gökçe Atakaş günlük hayatında beslenmesine de dikkat ederek formunu korumayı başaran isimlerden.

Erhan Toprak Çağılın Kimdir?

Kişisel koç olan Erhan Toprak Çağılın küçük yaştan beri spor ile iç içedir. 2005 yılından beri fitness ve sağlıklı beslene alanında insanlarla çalışan Çağılın aynı zamanda profesyonel seviyede boks ile de ilgilendi. Kendisinin İstanbul Şampiyonluğu var.

Erhan Toprak Çağılın 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne başladı. 2007 yılında bu bölümden mezun oldu. Sonrasında ise eğitim hayatına 2009 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Bilimleri bölümünde yüksek lisans yaptı.  Bu eğitiminin ardından İstanbul’da önemli spor salonlarında eğitmenlik yaptı. 2010 yılından beri sadece özel ders veriyor ve Fitness yaşam koçu olarak çalışıyor.

İş Hayatında Sporun Önemi

İş hayatıyla sporu beraber götürmeyi başaran Gökçe Atakaş başarılı bir şekilde iş hayatına devam ediyor. Ne kadar günlük işlerimiz ve yoğun iş temposunun arasında spora yer bulamasakta spor iş hayatımızdaki performansımızın artmasında en önemli etkenlerden birisidir.

İş hayatımızda görünüşümüz çok önemlidir. Bu yüzden spor bizlere bir özgüven katar. Spor yaparak fit bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu yüzden iş hayatınızda özgüveniniz daha fazla olacaktır. Sporun zihninizi açma özelliği olması da iş hayatınızda daha fazla yoğunlaşmanızı sağlayacaktır.

Kişisel Koçluğun Faydaları

Spor yaparken mutlaka kişisel bir koçunuz olması gerekir. Çünkü yanlış yapacağınız bir hareket sakatlanmanıza sebep olabilir. Normalde spor salonlarında yer alan hocalar birçok kişiyle aynı anda ilgilendiği için sizin programınıza dikkat edemeyebilir. Bu hem yanlış bir hareketten dolayı sakatlanmanıza hem de geç sonuç almanıza sebep olabilir. Bu yüzden spor yaptığınız zaman kişisel bir fitness koçunuz olması çok önemlidir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın