21 Ocak 2021

Göz alerjilerinden korkmanıza gerek yok

Göz alerjisiyle baş etmek için birkaç önemli noktaya dikkat etmeniz yeterli.<br />
0 0

Birçoğumuz hayatımızın belli dönemlerinde göz alerjisi, miyop, hipermetrop ya da astigmat gibi göz sorunlarıyla ya da göz alerjisiyle karşı karşıya kalıyoruz. Görme sorunları yaşam kalitemizi etkileyerek hayatımızın her alanına olumsuz yansıyabiliyor. Üstelik bu sorunlar her yaşta insanı etkileyebiliyor. Okul dönemindeki çocuklardan, gençlere, iş hayatını ön planda tutan yetişkinlerden yaşlılara kadar hemen her yaştan insan göz sorunlarıyla baş etmeye çalışıyor. Göz sorunlarımızı uzman tavsiyeleri doğrultusunda en sağlıklı şekilde çözmek gerekiyor.

Mevsimsel göz alerjilerinden korkmanıza gerek yok

Göz alerjisini yaşayan kişiler, rahatsız edici kumlu göz hissi, kırmızı, kaşınan, yanan ve yaşlanan şişkin göz sorunları ile karşılaşırlar. Göz alerjisinin en sık görüldüğü bahar mevsiminde olduğumuz şu günlerde çevresel alerji faktörleri çok daha zorlayıcı oluyor.

Göz alerjisiyle baş etmek sanıldığı kadar zor değil; en iyi savunma öncelikle alerjiyi tetikleyen maddelerle temastan kaçınmaktır. Eğer herhangi bir alerjen ile temasınız olduysa gözlerinizi dikkatlice yıkamalı ve biraz suni gözyaşı damlatmalısınız. Göz alerjisinden korunmak için ellerinizi sık sık su ve sabunla yıkamaya özen göstermelisiniz. Gün içinde gözlerinize dokunmaktan kaçınmalı ve gözlerinizi ovuşturmamalısınız. Başkasına ait makyaj malzemelerini kullanmamalı ve kendi malzemelerinizi de paylaşmalısınız. Yine kontakt lensiniz varsa kullanım süresini sınırlandırmak ya da günlük kullan-at lensleri tercih etmek sizi göz alerjisinden koruyacaktır. Size uygun tedavi için doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın