23 Nisan 2021

Göz farı sürerken dikkat etmeniz gerekenler

Makyajın en önemli kısmı gözü etkileyici bir şekilde öne çıkarmaktır. Siz de büyüleyici bir görünüş elde etmek için bu muhteşem makyajı evde kendiniz yapın.<br />
0 0

Göz farları özel ve çekici bir etki yaratmak amacıyla göz kapaklarınızı renklendirmek için kullanılan bir çeşit makyajdır. Gözler, gözle görülen en önemli alandır. İnsanların yüzünüzde ilk baktığı yer gözlerinizdir. Bu nedenle genel görünüşünüzü büyüleyici hale getirmek için göz makyajınız üzerinde çalışmanız gerekir. Gözlerinizi göz farı sürmeden bırakmayın. Bunun yerine gereksinimlerinize uyacak bir göz makyajı yapın. 

İlk olarak göz farının rengi harika bir görüntü ortaya koyabilmek amacıyla gözlerin rengine ve şekline uymalıdır. Makyaj uygularken bazı basit göz makyajı önerilerini takip edin. Açık renkler yüzünüzdeki pürüzleri belirginleştirir ve koyu tonlar bu pürüzleri saklar.

Nasıl sürülür

Okul günlerinizde fırçanızla gerektiği şekilde resim yaptığınız günleri hatırlamak oldukça basit. Göz farı kullanmakta aynı resim yapmaya benzer; fakat sadece biraz daha küçük çaplı bir operasyondur. 

– Doğal bir kapatıcı alın ve kapatıcıyı önce göz kapaklarınıza sürün. Ardından kirpiklerin yakınından başlayarak kaş çizgisine doğru göz farı rengini koyulaştırın. 

– Bu aşamadan sonra daha açık ve orta koyuluktaki far renklerini göz kapağının alt kısmına uygulayın ve bu far tonlarını daha önce gözünüzün üzerine uyguladığınız daha koyu farla iyice karıştırın.

– Üçüncü ve son renk kirpik çizgisinden başlanarak gözün dış köşesine doğru uygulanmalıdır.

– Bu size derin bir görünüş kazandıracaktır. Göz kapağının alt kısmından başlayarak koyulaşan far renklerinin uygulanmasıyla kaş kemiği belirginleştirilebilir.

– Mümkün olduğunca bu doğal tonları uygulayın. Yapay duran yeşil ve mavi tonlarını tercih etmeyin.

– Daha açık renk göz farları gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar ve koyu tonlarsa gözlerinizi ufak gösterir.  Göz farlarını pudra ve krem formlarında bulabilirsiniz.

– Krem göz farları pudra farlara göre daha iyidir; çünkü bu far göz kapaklarında birikmelere neden olmaz.

– Krem göz farlarını pudra farlarla karıştırabilirsiniz. Kremler parmak uçlarıyla uygulanmalıdır.
 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın