5 Mart 2021

Güçlü saçlar için yemeniz gerekenler

Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olabilmek istiyorsanız saçlarınızı içten de beslemelisiniz. Peki, hangi besinler saçlar için faydalı?<br />
0 0

Sağlıklı saçlara sahip olabilmek ve saçlarınızı dış etkenlere karşı daha iyi koruyabilmek için saç bakımı yapmanızın yanı sıra beslenmenize de dikkat etmeniz gerekiyor. 

İşte saçlaraa fayda sağlayan besinler’

– Omega 3 ve E vitamini bakımından zengin olan ceviz; saçlarınızın hızlı uzamasında ve saç tellerinizin güçlenmesinde etkilidir.

– Domatesi C vitamini sayesinde; saçın en küçük yapı taşı olan kolajen üretimine yardımcı olur. Domates maskesi de saç çıkartma da etkilidir.

– B vitamini bakımından zengin olan havuç; yeni saçların çıkmasında ve sağlıklı saçların korunmasında kilit bir rol oynamaktadır.

– C vitamini yönünden zengin olan kivi, saçınızın sağlığı açısından önemlidir.

– Bol miktarda protein bulunduran yumurta; saç sağlığı için en büyük paya sahiptir. Bu sebeple günde 1 tane haşlanmış yumurta hem genel sağlık hem de saçların güçlenmesi için mutlaka tüketilmelidir.

– B vitaminin bol bulunduğu bezelye; hızlı saç uzaması için birebirdir. Saç dökülmesi problemi çekenler için de daha fazla bezelye yemelerini öneriyoruz.

– A ve C vitamini bakımında fazla olan ıspanak; saç derisinin sağlığını açısından önemlidir. Ispanak,kepek ve mantar gibi saç derisi hastalıklarına karşı çok etkilidir.

– Günümüzün sağlık için en çok kullanılan besinlerinden olan brokoli; saçın hızlı uzaması ve saç sağlığının korunması için vazgeçilmezdir. Kesinlikle brokoli yiyin!

– Parlak görünümlü saçlar için yeşil çay birebirdir! Kepek sorununu çözmek için saç derisini yeşil çayla yıkayın.

– Omega 3 yağı bakımından zengin olan somon; hem genel vücut sağlığınız hem de saç sağlığınız çok önemli bir gıdadır. Saçlarınızın çabuk ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız; haftada bir somon yemeye özen gösteriniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın