28 Ocak 2021

Güzelliğinize kalıcı bir dokunuş

Güne bakımlı, güzel uyanmak istiyorsanız ve makyaj için harcadığınız vakti zaman kaybı olarak düşünüyorsanız organik kalıcı makyaj tam da size göre...<br />
0 0

Günümüzde bakımlı ve güzel görünmek isteyen, kontakt lens, gözlük kullanan, makyajsız kendini solgun hisseden, aktif spor yapan, makyaj yaptığında gözleri sulanan ve makyaj yapmaya vakit bulamayan birçok kadının tercihi organik kalıcı makyaj oluyor. Güne bakımlı ve güzel uyanmak isteyen, acil bir toplantı ya da görüşme çıktığında makyaj yapmaya vakti olmayanlar için bitkilerden elde edilen boyaların kullanıldığı kalıcı makyaj, kadınların kurtarıcısı niteliğinde.

Alerji riski taşımıyor

Türkiye’de ilk kez kalıcı makyaj eğitimleri veren, Makeup Academy Türkiye’nin kurucusu Makyaj Uzmanı Erdal Bektaş, güneşe karşı alerjisi olanların, elleri titreyenlerin, göz düşüklüğü olan kişilerin ve iş kadınlarının kalıcı makyaj yaptırması gerektiğini belirterek, özellikle tavsiye ettiklerini söyledi. Kalıcı makyajın, kaş, dudak ve göz bölgelerinde daha çok tercih edildiğini dile getirerek, güvenilir ve sağlıklı bir yöntem olduğunu vurguladı. Ayrıca Bektaş, doğal ve antialerjik boyalarla, steril iğneler kullanılarak gerçekleştirildiğini ve alerji riski taşımadığını belirtti.

Deneyimli kişilere kendinizi teslim edin 

Makyaj Uzmanı Erdal Bektaş, yataktan kalkınca kendini güzel hissetmek isteyen kişilerin yanı sıra, makyaj yapmak, makyaj silmek sıkıntısına son veren bir uygulama olduğunu söyleyerek; “Kimi kadınlar sırf zamansızlıktan ya da üşendikleri için makyajlarını silmiyor ve üzerine makyaj yaparak birçok hastalığa da davetiye çıkarıyor. Göz hastalıklarından korunmak için düzenli temizlik yapmaları ve hijyene önem vermeleri gerekiyor” dedi. Bektaş, kalıcı makyaj yaptıracak kişilerin sertifika sahibi olan deneyimli ve hijyenik kurallara eksik uyan uzman ellerde bu işlemi yaptırmasını önemle tavsiye etti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın