25 Ekim 2021

Güzellik Merkezleri Fiyat Tarifesi

0 0
5 min read
0 0

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle artık birçok şey kolaylaşmaya ve pratikleşmeye başladı. Bu durum elbette ki binlerce yıldır güzellik kavramına önem veren kadınların da yaşamlarını etkiledi. Özellikle son yıllarda artık kadınların da büyük oranda iş hayatında yer almaya başlamasıyla güzellik ve bakım işlemleriyle saatlerce vakit kaybetmek koca bir angaryaya dönüşmüş durumda. Dolayısıyla birçok işlem için sadece kadınlar da değil, aynı zamanda erkekler de güzellik merkezlerini tercih ediyorlar.

Ancak bir güzellik merkezine gitmeden ve yeni bir işlem yaptırmadan önce ne tür hizmetler verildiği ve güzellik merkezlerinde yapılan işlemlerin fiyatları hakkında daha iyi bilgi sahibi olmanız büyük önem taşıyor.

Lazer Epilasyon

Lazerle kıl alma, Türkiye’de son zamanlarda en sık yapılan kozmetik prosedürlerden biridir ve kıl köklerine oldukça yoğunlaştırılmış ışık saçarak kalıcı epilasyon rahatlığı sağlamaktadır. Foliküllerdeki pigment ışığı emer. Bu da kıllara zarar vererek bir daha hiç çıkmamalarına yardımcı olur ya da çıksalar bile uzama hızı ve sıklığı eskiye oranla inanılmaz bir şekilde azalır. Lazerle epilasyon, istenmeyen tüylerin yüz, bacak, kol, koltuk altı, bikini bölgesi ve diğer bölgelerden tamamen uzaklaştırılması adına oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda epilasyon için harcadığınız uzun saatlerin de size kalmasını sağlar. Lazer epilasyon fiyatları ortalama 1000 ile 2000 TL arasında değişebilmektedir. Lazer epilasyon artık birçok yerde yapılan ve her gün farklı çeşitleri çıkan bir uygulama olsa da tam anlamıyla memnun kalmanız ve cildinizin zarar görmemesi açısından nerede yaptırdığınız da büyük önemlidir.

Profesyonel Cilt Bakımı

Optimum cilt sağlığının anahtarı, iyi bir profesyonel cilt bakımıdır. Güzellik merkezlerinde ya da kuaförlerde cilt bakım uzmanları tarafından uygulanan profesyonel cilt bakım tedavileri, hedeflenen cilt bakımı çözümleri ile birleştirilerek ince çizgiler, kırışıklıklar ve diğer erken yaşlanma belirtilerinde gözle görülür bir iyileşme ile daha sağlıklı bir cilt sunar. Güzellik merkezlerinde işinin ehli kişiler tarafından uygulanan profesyonel cilt bakım hizmetinde öncelikle cildiniz analiz edilerek, cilt tipinize ve hassasiyetinize göre uygun bakım türleri ve ürünleri tercih edilmektedir. Sizi mutlu edecek ve cildinize iyi gelecek bir profesyonel cilt bakımı hizmeti almak istediğinizde 100 – 200 TL gibi fiyatları gözden çıkarmanız gerekmektedir. Elbette bu fiyatlar tek bir seans için geçerlidir. Uzun süreli tedavi gerektirecek cilt bakımı uygulamalarında ücretler 1500 TL’yi bulabilmektedir.

Kalıcı Makyaj

 

Derialtı pigmentasyonu olarak da bilinen kalıcı makyaj, doğal pigmentlerin cildin dermal katmanına uygulanması konusunda devrim niteliğinde bir yöntemdir. Bu son teknolojik teknik tıbbi olarak kanıtlanmış ve özel olarak tamamen güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır. Kalıcı makyaj, kalıcı kaş kontürü, göz kalemi ve dudak kalemi/ rengi gibi çeşitli kozmetik donanımlar için kullanılır. Diğer kalıcı makyaj prosedürleri vitiligo, yara izleri kamuflajı, saç çizgisi geliştirme ve daha fazlasını içerir. Kalıcı makyaj aynı zamanda gerilmeleri, doğum lekelerini, çilleri / yaşlılık lekelerini ve dengesiz cilt renklerini örtmek için de kullanılabilmektedir. Sanıldığının aksine kalıcı makyaj uygulaması aşırı pahalı bir uygulama olmayıp tek bir bölgede 100 TL’ye kadar uygun fiyatlarla uygulanabilmektedir.

Microblading

Microblading, dolgun kaş görünümü yaratmak için kullanılan yarı kalıcı bir dövme tekniğidir. İşinde uzman biri bu teknikle neredeyse her türlü kaş görünümünü çok doğal bir ışık düzeyi ile oluşturabilmektedir. Teknik uygulanmadan önce öncelikle, müşteriler ile en iyi kaş şekli hakkında konuşulur ve doğal saç rengine ve cilt alt tonuna uygun bir renk seçilir. Alın bölgesi temizlenerek kolay bir işlem süreci için numaralandırılır. Kullanılan alet dövme aletine benzeyen ancak ondan daha küçük bir alettir. İyileşme sürenin hızlanması için işlem sonrasında merhem kullanımı tavsiye edilir. Bu işlem için 1000 TL ve üzeri bir ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir.

El Ve Ayak Bakımı

Ellerimiz ve ayaklarımız vücudumuzun çok çalışan kısımları.  Peki, son zamanlarda onlara hiç teşekkür ettiniz mi? El ve ayak bakımının ihmal edilmesi kuru, kırmızı, çatlamış cilt veya çatlak topuklu ayaklara neden olabilir. Genel olarak, el ve ayak kremleri vücutta kullanılanlardan farklıdır, çünkü eller ve ayaklar farklı bir bakım gerektirir. Ayrıca, sağlıklı elleri ve ayakları korumak için gereken özen bu alanların üst kısımlarından avuç içi ve tabanlara kadar farklılık gösterir. Bu sebeple el ve ayakların hak ettiği yoğun bakımın uygulanabilmesi için güzellik merkezleri tercih edilir. Kendinizi daha iyi hissettirecek bir bakıma 15 ile 200 TL arasında değişen bir ücret ödeyerek kolayca sahip olabilirsiniz.

Saç Bakımı

Profesyonel saç bakımı, stilistlerin müşterilerinin saçlarının güzelliğini mümkün olan en yüksek seviyeye çıkarmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Saçların sağlıklı uzaması, bakımlı ve canlı gözükmesi özellikle kadınlar için son derece önemlidir. Evinizde uygulayacağınız bakımlarla her ne kadar saçınızı beslemeye çalışsanız, düzenli olarak yıkayıp tarasanız da istediğiniz gibi bir sonuç alamayabilirsiniz. Böyle durumlarda saçınız için özel olarak tasarlanmış profesyonel ürünlerle saçınıza canlılık katmak için herhangi bir bayan kuaför salonu ya da güzellik merkezini ziyaret edebilirsiniz. Temel düzeyde bir saç bakımı yaptırmak istediğinizde 50 ile 150 TL arasında bir ücret ödeyerek bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

 

Sakarya bayan kuaförlerine bu adresten ulaşabilirsiniz.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
100 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın