23 Nisan 2021

Hamilelik Nasıl Anlaşılır?

0 0

Her kadının belirli bir yaşa gelip kendilerini hazır hissettikleri zaman anne olmak en büyük istekleri olarak bilinmektedir. Hamilelik her bayanın vücudunda bünyelerinin farklı olması sebebi ile değişiklik göstermektedir. Özellikle anne olmak isteyen kadınların kendi vücutlarını dinleyerek hamilelik belirtileri aramaları oldukça normaldir. Ancak uzman doktorlar tarafından bu durum anne adaylarının yapmaması gereken bir davranış olarak ifade edilmektedir. Hamilelik belirtileri çeşitlilik gösterilebilir. Bununla birlikte her bayanın farklı bir bünyesi olduğunu bilmek ve bununla birlikte belirtilerin de farklılık göstereceğini bilmek çok önemlidir. Hamilelik belirtilerinden halk arasında en çok bilineni adet gecikmesi olarak ifade edilmektedir. Bu durumda adeti geciken bayanların ilk şüphelendikleri durum hamilelik olarak ifade edilmektedir.

Hamilelik belirtileri  arasında adet gecikmesi en bilinen durum olmakla birlikte bu durum bazen yanıltıcı olabilir. Çünkü halk arasında üzerine görme ismi verilen bir durum hamilelik yaşayan bazı bayanların hamilelik süreleri boyunca adet gördükleri ifade edilmektedir. Hamilelik belirtileri değişiklik gösterebildiği gibi halk arasında en çok yaygın olan ifade edilen belirtiler uzmanlar tarafından ifade edilmektedir. Adet gecikmelerinin yanı sıra bayanların göğüslerinde hissedilecek çeşitli hassasiyetler meydana gelmektedir. Bu hassasiyetlerin yanı sıra şişkinlik ve dolgunluk yaşandığı da ifade edilmektedir. Aynı zamanda hamilelik sırasında bu hassasiyet bazı bayanların tüm vücuduna yayılarak farklı hissetmelerine yol açmaktadır. Yerleşme kanamaları her bayanda yaşanmamasına rağmen hamileliğin ilk aylarında bazı bayanlar tarafından yaşanmaktadır. Ancak bu kanamalar bayanlar tarafından yanlış anlaşılmaya müsaittir. Bazı bayanlar tarafından adet kanaması olarak yorumlandığı için herhangi bir gebelik ihtimali akıllara gelmemekte ve bununla birlikte hamileliğin sonradan öğrenilmesi büyük şok yaşanmasına neden olmaktadır.

Gebeliğin  en önemli ve en sık yaşanan belirtilerinden birisi ise bulantı kusma ve baş dönmesi hissidir. Bu durumda hamilelik ihtimali olan bayanların bulantı yaşamaları büyük bir heyecana yol açmaktadır. Özellikle bazı bünyelerde hamileliğin ilk birkaç ayı dayanılmaz bulantılar ve kusmalar yaşanmaktadır. Ancak bu belirtiler hamileliğin ilerleyen zamanlarında yok olmakta ve daha rahat bir süreç başlamaktadır. Hamilelik bünyeyi ve hormonları yakından ilgilendirdiği ve etkilediği için anne adaylarında genel olarak yorgunluk ve halsizlik görüldüğü ve en ufak aktivitede yoruldukları görülmüştür. Hamilelik zor bir süreçtir ancak sonunda minik bir bebeği kucağınıza alma hissi tarif edilemez bir duygudur.

 

Kaynak : http://www.kadingibi.com/hamilelik-belirtileri

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın