16 Mayıs 2022

Hamilelikte giysi seçimi nasıl olmalı

0 0
2 min read
Hamileliğiniz boyunca kilo artışınıza göre kıyafet seçimi yapabilirsiniz.<br />
0 0

Yeni giysiler almak, çeşit çeşit kıyafetlerle boy göstermek her kadının hayalidir, ancak hamilelikle birlikte genişleyen belinize ve gittikçe büyüyen göğüslerinize uygun kıyafetler bulmak bazen sizi zorlayabilir ve bu konuda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Hamileliğinizin ilk aylarında karnınız şişmese bile belinizin kalınlaştığını hissedersiniz ve eski kıyafetlerinizi giymekte zorlanırsınız. Bir süre eski kıyafetlerinizi üst düğmelerinizi açık bırakarak giyebilirsiniz. Günümüzde birçok kıyafet hamilelikten sonra da giyilebiliyor ve bazı normal kıyafetler de büyüyen karnınızı saklamaya yardımcı oluyor.

Hamilelik döneminde ne kadar kilo alacağınızı tahmin etmeniz biraz zordur. O nedenle ihtiyaçlarınızı hemen almanız zorlaşır.

Hamileliğiniz boyunca kilo artışınıza göre kıyafet seçimi yapabilirsiniz. Bu dönemde kilo artışınızı nasıl olursa olsun rahat, bol ve nefes alan kıyafetler tercih edilmelidir.

Hamilelik döneminde neler giymelisiniz?

* Bol tunikler, süveter ve erkek tişörtleri hamilelik boyunca giyilebilir.

* Eşofman

* Rahat taytlar ve şortlar. Bunlar da dar gelmeye başladığında daha büyük bedenler alınmalıdır.

* Esnek ve rahat iç çamaşırları

* Göğüs altından itibaren bollaşan elbiseler. Boylarının uzun olmasına dikkat edin çünkü arka taraf uzunken ön tarafı karnınız nedeniyle havaya kalkabilir.

* Alçak tabanlı ayakkabılar

* İleriki aylarda pantolonunuz göbeğinizin altında durmalıdır.

Hamilesiniz ve şık olmanız gerekiyor

Özel bir yer için şık ve çekici bir kıyafete ihtiyacınız varsa hamile giysileri dizayn etmesi için bir tasarımcıdan yardım alabilirisiniz. Ama buna ayıracak bütçeniz ve zamanınız yok ise bazı markaların hamile reyonlarından hem şık hem de rahat hamile kıyafetlerinden alabilirsiniz.

İş kıyafetleri

Hamilelere uygun kıyafet satan mağazalarda iş yeri için uygun kıyafetler de bulabilirsiniz. İş yeri için en uygun tarz uzun jarse tunik, altına uzun bir etektir. Ofislerde hem rahat hem de şık kıyafetler giymeniz çok kolay.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın