23 Mayıs 2022

Hamilelikte Rus Takvimi Ne Kadar Güvenilir?

0 0
2 min read
0 0

Bayanlar hamile olduklarını öğrendikleri andan itibaren eşleri ile akıllarına acaba kız mı yoksa erkek mi? sorusu gelmeye başlar. Bebeğin cinsiyetini öğrenme konusunda sabırsız olan anne ve babaların imdadına bebeğin cinsiyeti konusunda fikir veren ancak bilimsel olmayan çeşitli yöntemler yetişir. Hamilelik 9 aylık bir süreç olduğundan dolayı bebeğin gelişimi bu sürece bağlı olarak gerçekleşir. Bundan dolayı gebeliğin ilk haftalarında, erken gebelik dönemlerinde bebeğin cinsiyetinin sağlıklı olarak belirlenmesi mümkün değildir.

İnternet teknolojisinin hayatımıza çok fazla dahil olmaya başlaması ile birlikte bebeğin cinsiyetini erken dönemlerden öğrenebilmek için var olan çeşitli yöntemler yaygınlaşmaya başlamıştır. Bebeğin cinsiyetini anne ve baba adayının doğum tarihine ve son adet tarihine göre belirleyen yöntem olan Rus Tavimi ile Cinsiyet Belirleme yöntemi bebek bekleyen kişilerce çok fazla başvurulan bir yöntem olmaktadır. Bu yönteme bazıları tarafından çok fazla inanılmasının başlıca nedeni çok fazla tercih edilmesi ve sonuçların bazı durumlarda doğru çıkmasıdır. Ancak bunun bir yüzeysel belirleme olduğu, hiçbir veriye dayandırılmadan yapıldığı ve yanlış çıktığı sonuçlar olduğu da unutulmamalıdır. Bebeklerin cinsiyetinden önce sağlıklı olarak dünyaya gelmeleri daha önemlidir. Cinsiyet konusunda meraklarını gidermek isteyen anne ve babalar bu yöntemlere başvurabilir, ancak çıkan sonuca şartlanmaları sonunda üzülmelerine yol açacağından dolayı, doğru sonuç veren ultrason muayenesini beklemeleri tavsiye edilir.

Çiftler özellikle ikinci çocuklarında cinsiyete daha fazla önem verirler. Bundan dolayı ilişkiye girecekleri ayı Çin Takvimi uygulamasına göre belirlemeyi tercih ederler. Bu uygulama çoğunlukla doğru sonuç vermesine rağmen yinede tam anlamıyla güvenilir sayılmaz. 700 yıl gibi uzun bir süredir Çin’de kullanılan takvim online siteler aracılığı ile ülkemizde de çok fazla tercih edilmeye ve kullanılmaya başlamıştır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın