23 Mayıs 2022

Hamilenin ecza dolabında neler olmalı

0 0
2 min read
İşte anneliğe adım atmaya hazırlanan bir hamilenin ecza dolabında mutlaka bulunması gerekenlerin listesi...<br />
0 0

Yoğun nemlendiriciler

Kaşınan ve gerilen cildinizi nemlendirecek yoğun ve etkili nemlendiriciler en ön raflarda yer almalıdır.

Yumuşak diş fırçaları ve diş ipleri

Yaşadığınız hormon değişiklikleri sebebiyle diş etleriniz hassaslaşabilir. Bu nedenle kullandığınızdan daha yumuşak fırçalı bir diş fırçası edinmenizi öneririz.

Günlük pedler

Hamilelikte yaşanabilecek akıntı ve idrar kaçırması sorunları için günlük pedler kurtarıcınız olacaktır.

Bulantı giderici ilaçlar

Özellikle sabahları baş gösteren bulantılara karşı doktorunuzun önerdiği ilaçlar haricinde hiçbir şey kullanmamaya özen gösterin.

Vitaminler

Başta folik asit ve demir olmak üzere hamilelikte almanız gereken vitaminler her daim gözünüzün önünde olsun. Bu vitaminler doktorunuz tarafından belirlenecektir.

Asit giderici tabletler

Hamilelikte mide yanması sık görülen sorunlardandır. Doktorunuzun önereceği asit giderici tabletlerden veya ilaçlardan kullanabilirsiniz.

Hemoroit kremi

Hamilelikle birlikte baş gösteren rahatsızlıklardan biri de hemoroittir. Büyüyen rahminizin uyguladığı baskı sebebiyle ortaya çıkan bu problem için en kısa sürede doktorunuza danışın ve yardım isteyin.

Alerji ilaçları

Hamilelik, var olan alerjilerinizin kötüleşmesine neden olabilir. kullanmakta olduğunuz ilaçların güvenliğini teyit ettikten sonra bunlardan mutlaka bulundurmanız gerekebilir.

Genel sağlık ilaçlar

Soğuk algınlığı, grip gibi her an karşılaşılabilecek sorunlara karşı burun ve göz damlaları, ağrı kesiciler, boğaz yumuşatıcı spreyler ecza dolabında bulundurulmalıdır.

Güneşten koruyucu ürünler

Hamilelikte ciltte renk değişimine karşı önerilen güneşe karşı koruyucu kremlerin bir kenarda bulunmasında fayda var.

Epilasyon ürünleri

Hamilelik döneminde yine hormonların değişimine bağlı olarak aşırı tüylenme görülebilir. Ancak tüy dökücü kremler gibi cilde nüfuz edebilecek kimyasallardan uzak durmak önemlidir. Bazı kadınlara göre ağda hamilelikte daha acı verici olmaktadır. Epilasyon aletleri veya tıraş bıçakları bu dönemde yakın ilişki içerisinde bulunacağınız malzemeler olacaktır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın