20 Mayıs 2022

Hangi vücut tipine sahipsiniz

0 0
2 min read
Sahip olduğunuz vücut tipini biliyor musunuz? Peki, vücudunuz hakkında dikkat etmeniz gerekenleri?<br />
0 0

Birçok kadın vücudunu tanımıyor ya da vücudu hakkında yeterince bilgiye sahip değil. Hâlbuki her kadın gibi vücut tipleri de özeldir ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

İşte sizin için araştırdığımız vücut tipleri…

Armut vücut tipi

Türkiye’de en yaygın vücut tiplerinden biri armut vücut tipidir. Göbek ve basenlerde yoğunlaşan kilolara ve dar üst vücut yapısına sahip olan kadınların, fit ve güzel bir vücuda sahip olabilmeleri için sürekli spor yapmaları gerekmektedir. Porsiyonları küçük, yemekleri yağsız ve sebze ağırlıklı olması gerekmektedir.

Sütun vücut tipi

Genelde erkeklerden duyulan ‘sütun gibi kadın’ tabiri dikdörtgen gövdeye, uzun bacaklara ve küt bir boyna sahip olan kadınlar için kullanılır. Bu vücut tipine sahip olan kadınların kiloları için korkmalarına gerek yoktur. Sadece küçük porsiyonlar tüketerek sağlıklı ve fit kalabilirler. Ancak bol bol yağ yakıcı içecekler tüketmelidirler.

Elma vücut tipi

Büyük bir karın, dolgun göğüsler ve karın genişliğinde basen ile tanımlanan elma vücut tipi de kadınlarda en çok görülen vücut tipleri arasında yer alıyor. Elma vücutlu kadınlarda kilolar, karın çevresinde yoğunlaşır. Bu vücut tipine sahip kişiler yediklerine çok dikkat etmelidir. Çünkü vücutları kilo almaya çok müsait olup, erken sarkmaktadır.

Kum saati vücut tipi

Kalçaları ve göğüsleri dolgun, belleri incecik olan kadınların vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip kadınların beslenmelerinde biraz dikkatli olmaları yetecektir. Erkeklerin en çok beğendiği iki vücut tiplerinden biri olan kum saati vücut tipine sahip kadınların, özellikle bellerini ince tutmak için bel egzersizleri yapmaları gerekmektedir.

Çilek vücut tipi

Gövdesi kısa, kalçası ve göğüsleri küçük, bacakları uzun olan kadınların vücut tipidir. Bu tip vücuda sahip kadınların yemeklerine özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü kısa gövdeleri kilo almaya oldukça müsaittir. Karın çevresi ve bel simidinin formunun bozulmaması için sürekli üst vücut bölgelerini çalıştırmaları gerekmektedir.

Erkeklerin ‘mükemmel kadın’ı
Kadinvekadin.net özel haberidir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın